Помер відомий львівський шахіст Євген Лисенко, що працював з незрячими

Львівська шахова громадськість зазнала непоправної втрати: на 86 році життя помер знаний львівський шаховий тренер Євген Лисенко.

06.09.2022
Помер відомий львівський шахіст Євген Лисенко, що працював з незрячими
Фото: Львівська обласна шахова федерація

Про це у своєму Фейсбуці повідомила Львівська обласна шахова федерація, передає ГалІнфо.

Як розповіли в обласній федерації шахів, Євген Іванович Лисенко народився 28 березня 1937 р. у Москві. У віці 10 років познайомився з шахами. Навчаючись у Саратовській школі він проявив себе як перспективний шахіст. У 1955 році Євген Іванович мав перший досвід навчання учнів гри у шахи.

Згодом у 1960 році спортсмен переїхав до Львова, де розпочав свою діяльність як тренера, зокрема з незрячими шахістами. Його учні неодноразово виборювали призові місця на Чемпіонатах України серед незрячих. У 1962 році – брав участь в особистому Чемпіонаті СРСР з шахів серед незрячих, де посів 2 місце. З 1969 по 1977 роки Євген Іванович працював у палаці піонерів, який тоді розташовувався на Проспекті Свободи.

Одним його з перших та яскравих учнів був Юрій Привалов, який згодом став відомим шахістом та тренером і досяг рівня міжнародного майстра.

За свою 65-річну тренерську працю Євген Іванович виховав понад 3000 учнів. Серед них такі відомі як: GM Криворучко Юрій, GM Кравців Мартин, WGM Мацейко (Арещенко) Катерина, WGM Зоя Лельчук, FM/МСУ Лорнье Пилип, ІМ/МСУ Терлецький Олег, МСУ Попович Святослав, IA,IO,FT,FM,МСУ Прохоров Олександр, IA Хрипач Артем, IA Хрипач Андрій, МСУ Яцишин Іван, КМС Смолкін Олександр.

Євген Лисенко відомий і як автор праць. У 2017 році побачили світ дві його книги: “Мої пам’ятні партії” та “Програма підготовки шахістів‑початківців”.

Як зазначають у ЛОШФ, Євген Іванович був наділений найкращими людськими якостями: людяністю, щиросердністю та любов’ю до дітей, що стало запорукою величного шахового доробку тренера.

Прощання з Євгеном Лисенком відбудеться 7 вересня 2022 близько 15:00 в каплиці по вул.Орлика. Висловлюємо співчуття від втрати всім близьким та знайомим.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.