Поляки заблокували рух вантажівок з України в одному з найбільших пунктів пропуску

Польська сторона від ранку 4 травня заблокувала рух вантажного транспорту у пункті пропуску “Ягодин – Дорогуськ” через страйки польських перевізників – він забезпечує близько 40% вантажопотоку.

05.05.2023
Поляки заблокували рух вантажівок з України в одному з найбільших пунктів пропуску

Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури (Мінвідновлення).

Від ранку 4 травня польська сторона призупинила оформлення вантажних автомобілів як на виїзд з України, так і на в’їзд. На виїзд в’їзд в Україну пропускається лише транспорт з гуманітарною допомогою, небезпечними вантажами та тваринами.

Пункт пропуску “Ягодин – Дорогуськ” забезпечує близько 40% вантажопотоку до Польщі, зазначають у міністерстві та наголошують, що блокування кордону спричиняє критичну для експорту ситуацію

Причина – у страйку польських перевізників перед пунктом пропуску “Дорогуськ”. Зокрема,  протестувальники вимагають повернути дозволи на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень для українських перевізників на в’їзді до Польщі. Такі дозволи були скасовані в рамках “транспортного безвізу”, який запрацював влітку торік між Україною та ЄС.

Також у вимогах протестувальників йдеться про застосування до українських перевізників екологічної норми EURO4, яка в Україні застосовується щодо до польських перевізників.

Зазначається, що Мінвідновлення вже звернулося до польських колег з проханням врегулювати ситуацію.

“Вважаємо сьогоднішній страйк штучним і таким, що суперечить спільним європейським прагненням та цінностям. Закликаємо наших колег, польських урядовців провести відповідні заходи для розв’язання наявної проблеми та розʼяснити протестувальникам шляхи подолання непорозумінь”, – заявив віцепрем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков.

Він зауважив, що це не перший такий випадок блокування українського експорту до або транзитом через Польщу.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.