Польща запровадить плату за проживання для українських біженців

Уряд Польщі схвалив проєкт змін до закону про допомогу громадянам України. У проєкті пропонується, щоб українські біженці вже з весни 2023 року брали на себе частину витрат за проживання в місцях колективного розміщення.

30.11.2022
Польща запровадить плату за проживання для українських біженців
Фото: умовне

Про це повідомляє Polskie Radio.

Міністерство внутрішніх справ Польщі запропонувало поправку до закону, яка зазначає:

  • з 1 березня 2023 року українські біженці, які перебуватимуть у Польщі понад 120 днів, повинні будуть покривати 50% своїх витрат на допомогу, але не більше ніж 40 злотих на людину за день;
  • з 1 травня 2023 року біженці, які перебуватимуть у Польщі понад 180 днів, покриватимуть 75% витрат, але не більш як 60 злотих на людину за день;
  • щоб скористатися закладами колективного розміщення після 120 днів перебування в Польщі, біженці мають отримати номер PESEL — ідентифікаційний номер у системі електронного обліку населення, який містить основну інформацію про іноземця.

Згідно з документом, це рішення не поширюватиметься на осіб з інвалідністю; дітей; вагітних жінок; людей з дітьми до року; людей пенсійного віку; осіб, які піклуються про щонайменше трьох дітей; та людей у тяжкій ситуації, які не зможуть брати на себе такі витрати. У будь-якому разі ситуацію має оцінювати глава регіону чи організація, що надає допомогу.

Пропонується також заморожувати виплати допомоги, якщо громадянин України виїжджає за межі Польщі. А якщо біженець поїхав на понад 30 днів, то втрачає право легального проживання у країні та пільги.

Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький заявив, що польський уряд працює над покращенням забезпечення допомоги на тлі можливої ​​другої хвилі біженців.

«Вже сьогодні в Україні кільканадцять мільйонів людей не мають доступу до електроенергії, води, елементарних санітарно-побутових умов. Тож ми готуємося до такої хвилі біженців і хочемо, аби система була відповідно приготована, щоби польські платники податків якнайменше мали платити за цю можливу чергову хвилю біженців», — сказав Моравецький.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.