Польща закрила останній пункт пропуску для вантажівок із Білорусі

Призупинення руху діятиме з 21 лютого 2023 року з 19:00, поки білоруська влада не зніме обмеження для польських перевізників. 

21.02.2023
Польща закрила останній пункт пропуску для вантажівок із Білорусі

Польща ухвалила рішення заборонити білоруським фурам проїзд через пункт пропуску “Кукурики-Козловичі”, що залишався останнім для вантажівок, на кордоні з рб. Таким чином польська влада відповіла на аналогічні заходи, вжиті білоруссю щодо польських перевізників.

Про це пише Центр транспортних стратегій з посиланням на інформацію Міністерства внутрішніх справ та адміністрації.

“У зв’язку з обмеженнями, запровадженими білоруською владою для польських перевізників щодо можливості перетину кордону на білорусько-литовському та білорусько-латвійському прикордонних переходах, міністр Маріуш Камінський вирішив обмежити рух білоруського вантажного транспорту на пункті пропуску “Кукурики-Козловічі”. Обмеження не поширюється на пасажирські перевезення на прикордонному переході в Тересполі”, – йдеться в повідомленні відомства.

Нагадаємо, 8 лютого в білорусі ухвалили вирок журналісту, представнику польської меншини Анджею Почобуту, який критикував білоруську владу. Він отримав вісім років колонії посиленого режиму, а правозахисники визнали його політв’язнем. Вже 9 лютого глава польського МВС Маріуш Каміньський оголосив, що Польща припинить роботу КПП “Бобровники” – одного з найбільших пунктів пропуску на польсько-білоруському кордоні.

17 лютого МЗС білорусі повідомило про висилку з республіки польських дипломатів та про обмеження в’їзду на територію рб для вантажних автомобілів та тягачів, зареєстрованих у Польщі. Тепер їхній в’їзд може здійснюватися лише через білорусько-польську ділянку кордону білорусі.

18 лютого глава польського МВС Маріуш Каміньський пообіцяв білорусі симетричну відповідь. 20 лютого МВС Польщі оголосив про обмеження з 21 лютого руху білоруських вантажних машин через прикордонний перехід “Козловичі”, який залишався для фур з білорусі останнім пунктом пропуску, що діяв на кордоні з Польщею

Зазначається, що обмеження не поширюватимуться на транспорт, зареєстрований у Польщі, державах Євросоюзу, Європейській асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) та Швейцарії.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.