Полковник НГУ зі Львівщини задонатить 350 тисяч гривень на ЗСУ через хабарництво

Києво-Святошинський районний суд Київської області визнав винним полковника Національної гвардії України, уродженця Бродів Львівської області, Руслана К. у зловживанні впливом. Обвинувачений, за 125 тис. грн від директора ТзОВ “Профф”, пообіцяв посприяти у закупівлі військовою частиною засобів радіаційного, хімічного та біологічного захисту (РХБЗ), які виготовляє фірма.

14.05.2025
Полковник НГУ зі Львівщини задонатить 350 тисяч гривень на ЗСУ через хабарництво

Про це йдеться у вироку, який оприлюднили 12 травня в Єдиному державному реєстрі.

Полковник Руслан К. в середині січня 2024 року в місті Вишневе, що поблизу Києва, отримав від директора ТзОВ “Профф” 125 тис. грн за те, що він повпливав на рішення щодо закупівлі частинами НГУ засобів РХБЗ у зазначеного підприємства. Отриманий хабар — близько 5 % від загальної вартості поставленої та оплаченої продукції. Дії нацгвардійця кваліфікували як прийняття пропозиції та одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

Обвинувачений уклав з прокурором угоду про визнання винуватості. За умовами угоди, він також повинен задонатити 350 тис. грн на потреби ЗСУ. Відтак суд визнав полковника Руслана К. винним у кримінальному правопорушенні.

Йому призначили 125 тис. грн штрафу. Отриманий хабар конфіскували. Також з засудженого стягнуть 22,2 тис. грн судових витрат. На вирок ще можна подати апеляцію.

За даними аналітичного порталу YouControl, ТзОВ “Профф” зареєстроване у 2021 році. Основним видом діяльності компанії є неспеціалізована гуртова торгівля. Також фірма виробляє неметалеві мінеральні та гумові вироби, а також продає деталі для автотранспорту. Засновників компанії “Профф” двоє — Антон Олексин та Максим Довгановський.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.