Поліція встановила 168 тисяч російських військових, які брали участь у вторгненні в Україну

Поліцейські встановили особи окупантів-катів та заочно вже повідомили їм про підозру.

08.11.2022
Поліція встановила 168 тисяч російських військових, які брали участь у вторгненні в Україну
Фото: умовне

Поліцейські ідентифікували близько 168 тисяч загарбників. Загалом співробітники Нацполіції розпочали понад 42 тис. кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів росіян. Про це повідомила пресслужба Нацполіції.

“Серед напрямків, за якими працюють слідчі, злочини, вчинені на тимчасово непідконтрольній Україні території, обстріли мирного населення та інфраструктури, а також фіксація злочинів на деокупованих територіях”, – йдеться у повідомленні.

Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд під час візиту до криміналістичного центру зазначила, що документування воєнних злочинів – це процес, в якому українці збирають і фіксують докази звірств росіян на полі бою. В свою чергу, ті, хто вчинив ці звірства на війні, мають відповідати в українських та міжнародних судах. 

“Напевно, в цьому випадку, ми стикаємося з найбільшим жахіттям: ми виявляємо масові захоронення цивільних громадян, в тому числі людей, які здійснювали евакуацію з цих районів. Ми виявили 37 місць, де насильно утримувалися цивільні громадяни. Це тільки на деокупованих територіях. Ми розуміємо, що є ще 27 таких місць на наших окупованих територіях і 7 – на території Російської Федерації, де здійснюються тортури відносно наших громадян”, – повідомив очільник ГСУ Нацполіції.

Поліцейські встановили особи окупантів-катів та заочно вже повідомили їм про підозру. Співробітники відомства встановили 6,6 тис. цивільних громадян, які були розстріляні або закатовані російськими військовими.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.