Поблизу Львова надбудували зайві поверхи у будинках

Будинки знаходяться на вулиці Жовківській, 2а-2д у Малехові.

12.05.2025
Поблизу Львова надбудували зайві поверхи у будинках

Про це повідомив заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.

“У Малехові забудовники надбудували зайві поверхи. У Києві це, звісно, прийняли в експлуатацію. Навіть більше, там, де мала бути громадська будівля з медичним центром, з’явилися ще й квартири. І хоча Малехів – ось уже п’ятий рік як Львівська громада, Київ не поспішає нам віддавати повноваження на доєднані території. І з кожним таким випадком сумно розуміти, чому так”, – зазначив Зубач.

Три ділянки, під які брали містобуди:

1-ша ділянка – 6 будинків. За документами, тут в половині з них мало бути по 4 поверхи. Без цоколя і технічного поверху. Утім загалом є 7 поверхів у кожному.

“За реєстром речових прав на нерухоме майно, у вказаних об’єктах зареєстровано 160 квартир, однак згідно з дозвільною документацією, передбачено лише 106 квартир. Попри це, чиновники з Києва спокійно прийняли це в експлуатацію в червні 2020 року”, – наголосив Зубач.

2-га ділянка, на якій передбачалося будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення на 5 поверхів. Фактична ж поверховість цього об’єкта – 7 поверхів. Будинок здано в експлуатацію в грудні 2020 у столиці.

3-тя ділянка з об’єктом «Громадська будівля з вбудованими приміщеннями медико-оздоровчого центру». Забудовники декларували 4 поверхи і відсутність квартир. І саме це записано в дозвільних документах, які видавались. Утім є 5 поверхів і 36 квартир, які вже є в реєстрі речових прав на нерухоме майно.

“Не здивований, але обурений. Не здивований, бо досить багато розгрібаємо наслідків таких «сюрпризів» після того, як у столиці приймають в експлуатацію львівські будинки. Обурений, бо мало того, що купа порушень. Та ще й подивіться на фото – благоустрою нуль, псевдоінклюзивність, жодного дерева на всій плямі забудови, дорогу розбили, суцільні ями і болото на в’їзді. Панове, так бути не може”, – наголосив заступник міського голови Львова з містобудування.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.