Під час війни у Львові за 36 мільйонів ремонтують підвали для «Муніципальної варти»

Комунальне підприємство «Муніципальна варта», підпорядковане Львівській міській раді, в розпал повномасштабної війни ухвалило рішення вкласти десятки мільйонів гривень із міського бюджету у реконструкцію власного приміщення. Йдеться, зокрема, про ремонт підвалів для облаштування укриття.

24.05.2025
Під час війни у Львові за 36 мільйонів ремонтують підвали для «Муніципальної варти»

На платформі Prozorro оприлюднено два тендери, які стосуються цього об’єкта:

UA-2024-09-25-002269-a – виготовлення проєктно-кошторисної документації для реконструкції нежитлової будівлі на вул. Зеленій, 9. Вартість — понад 1,1 млн грн.

UA-2025-05-15-010619-a – безпосередньо сама реконструкція будівлі. Її вартість — вражаючі 36,2 млн грн.

Виконавцем обрали ТзОВ «Вест Білд», яке виграло тендер у протистоянні з лише одним конкурентом. Однак суть проблеми — не лише у процедурі, а в самому змісті рішення.

Звісно, в умовах війни життя не зупиняється. І не всі витрати бюджету обов’язково мають бути спрямовані виключно на фронт. Але є речі, які можуть і повинні почекати. І саме ремонт підвалів для «Муніципальної варти» — одна з таких речей.

Коли країна мобілізує всі ресурси на оборону, коли волонтери та військові в прямому сенсі борються за кожну гривню на дрони, автівки, тепловізори та зв’язок, вкладати 36 мільйонів у «покращення умов» для охоронців комунального майна — це не просто недалекоглядність. Це — демонстрація байдужості до головного виклику часу.

Такі витрати виглядають як відрив від реальності, моральна нечутливість і управлінська безвідповідальність. Бо кожна зайва гривня в тилу — це недофінансована потреба на фронті. Це рішення не відповідає ні воєнним пріоритетам, ні суспільним очікуванням.

Покращення умов для «муніципалів» за 36 млн точно могло почекати!

Коментарі

20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.
09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.