Під час війни у Львові за 36 мільйонів ремонтують підвали для «Муніципальної варти»

Комунальне підприємство «Муніципальна варта», підпорядковане Львівській міській раді, в розпал повномасштабної війни ухвалило рішення вкласти десятки мільйонів гривень із міського бюджету у реконструкцію власного приміщення. Йдеться, зокрема, про ремонт підвалів для облаштування укриття.

24.05.2025
Під час війни у Львові за 36 мільйонів ремонтують підвали для «Муніципальної варти»

На платформі Prozorro оприлюднено два тендери, які стосуються цього об’єкта:

UA-2024-09-25-002269-a – виготовлення проєктно-кошторисної документації для реконструкції нежитлової будівлі на вул. Зеленій, 9. Вартість — понад 1,1 млн грн.

UA-2025-05-15-010619-a – безпосередньо сама реконструкція будівлі. Її вартість — вражаючі 36,2 млн грн.

Виконавцем обрали ТзОВ «Вест Білд», яке виграло тендер у протистоянні з лише одним конкурентом. Однак суть проблеми — не лише у процедурі, а в самому змісті рішення.

Звісно, в умовах війни життя не зупиняється. І не всі витрати бюджету обов’язково мають бути спрямовані виключно на фронт. Але є речі, які можуть і повинні почекати. І саме ремонт підвалів для «Муніципальної варти» — одна з таких речей.

Коли країна мобілізує всі ресурси на оборону, коли волонтери та військові в прямому сенсі борються за кожну гривню на дрони, автівки, тепловізори та зв’язок, вкладати 36 мільйонів у «покращення умов» для охоронців комунального майна — це не просто недалекоглядність. Це — демонстрація байдужості до головного виклику часу.

Такі витрати виглядають як відрив від реальності, моральна нечутливість і управлінська безвідповідальність. Бо кожна зайва гривня в тилу — це недофінансована потреба на фронті. Це рішення не відповідає ні воєнним пріоритетам, ні суспільним очікуванням.

Покращення умов для «муніципалів» за 36 млн точно могло почекати!

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.