Під час опалювального сезону в Україні зросло споживання електроенергії на 23%

Стабільність та безперебійність електропостачання, яку забезпечила успішна масштабна ремонтна кампанія в енергетиці, координована Міненерго, дозволила наростити темпи роботи української промисловості.

21.03.2024
Під час опалювального сезону в Україні зросло споживання електроенергії на 23%

Як повідомляє “Офіс Шахтаря”, за листопад – лютий 2023 – 2024 років, обсяги споживання електроенергії промисловістю склали близько 9,38 млрд кВт*год. Це на понад 23 % більше, ніж було спожито за аналогічний період минулого року (7,61 млрд кВт*год). Зокрема, у листопаді 2023 року зростання склало 25,75 % (до аналогічного періоду попереднього року), у грудні – 37,56 %, у січні 2024 року – 27,58 %, у лютому – 6,17 %.

«Розвиток промисловості та відповідно економіки неможливий без стабільної роботи енергосистеми. Це забезпечено насамперед завдяки масштабним ремонтам в енергетиці, які триватимуть і надалі, та нашим військовим, які захищають інфраструктуру від ворожих атак. Працюємо над тим, аби попри війну наші споживачі і надалі мали надійне та безперебійне електропостачання», – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Також збільшилися на майже 12 % також і обсяги споживання електроенергії побутовими споживачами (12,64 млрд кВт*год проти 11,3 млрд кВт*год). Всього за листопад – лютий 2023/2024 вітчизняні енергогенеруючі підприємства виробили понад 41,53 млрд кВт*год електроенергії, що на 16 % перевищує обсяг виробництва під час ОЗП 2022/2023 року.

“Понад половину цієї електроенергії виробили українські АЕС – 22,17 млрд кВт*год, що на 22 % більше, ніж було вироблено атомними станціями за цей же період минулого року. Покращила показники виробітку гідрогенерація, виробивши 4,16 млрд кВт*год, що на 7,5 % більше, ніж за аналогічний період 2022/2023 року, теплова генерація (виробила 13 млрд кВт*год, що на майже 10 % більше, ніж за попередній зимовий період) та генерація з ВДЕ (2,03 млрд кВт*год, що на 25 % більше, ніж під час ОЗП 2022/2023 року)”, – додали у дописі.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.