Перший в Україні безбар’єрний мистецький простір: незабаром у Львові

19 лютого – у серці Львова відкриють ZENYK ART GALLERY (ZAG). Це перший безбар’єрний мистецький простір України, який поєднає традиції українського мистецтва з інноваційними підходами, створюючи нові можливості для культурного обміну між Україною та світом.

16.02.2025
Перший в Україні безбар’єрний мистецький простір: незабаром у Львові

Чому ZAG GALLERY?

Назва розшифровується як Zenyc Art Gallery і має глибоке символічне значення. Галерея започаткована Зіновієм Козицьким – засновником благодійного фонду We and the World, що з початку повномасштабного вторгнення займається промоцією українського мистецтва на світовій арені. На сьогодні він організував понад 50 мистецьких проєктів у 17 країнах.

ZENYK ART GALLERY названа та присвячена світлій памʼяті його онука – Зеника Козицького Молодшого.

«Отож, чим я хочу заповнити цей простір. Він потрібен для того, щоб у мене виникла сама думка його чимось заповнити. Мені подобається дивитися на це так, що пустка викликає в людини нерівновагу, зміщує “центр ваги”, і, слідуючи цьому центру, ми заповнюємо пустку власними змістами. Тут важливо знати, як не заповнити пустку питаннями, а не відповідями, щоби не закрити її і не зупинити дію завчасно», — з нотаток онука Зеника.

Цей проєкт про зв’язок поколінь, династійність, збереження родинних традицій та генезу спадковості.

«Мій син Максим дуже любить мистецтво, він активно підтримує талановитих митців.

Мій онук Зеник, також усвідомлюючи важливість ролі культури у суспільному житті, свого часу обрав фах культурології, адже завжди мав глибоке розуміння та відчуття мистецтва, а також плекав до нього особливу любов.

Усвідомлюючи важливість мистецтва у формуванні суспільства, ми вирішили створити новий мистецький простір, який відповідає всім сучасним стандартам та потребам», — каже Зіновій Козицький.

Мистецтво для всіх і кожного

ZAG прагне зробити якісне сучасне мистецтво доступним усім – незалежно від віку, статусу чи фізичних можливостей.

Галерея створює простір для діалогу між поколіннями, культурами та спільнотами, підкреслюючи цінність людяності у мистецтві. Вона є прикладом безбар’єрного простору, де кожен відвідувач, включно з людьми з інвалідністю, може взаємодіяти з мистецтвом через інтерактивні виставки, події та унікальні перформанси.

«Наша країна багата на таланти, і вони заслуговують на те, щоб бути представленими в Україні та за її межами, демонструючи світові справжню силу, унікальність та глибину української культури», – кураторка мистецького простору ZENYK ART GALLERY, Христина Береговська

Українське мистецтво для світу, світове мистецтво для України

ZAG не лише продовжуватиме професійно представляти українських митців на міжнародній арені, а й організовуватиме виставки іноземних художників у Львові, сприяючи глобальному культурному діалогу.

Простір, що надихає

ZENYK ART GALLERY поєднуватиме:

  • Виставкові зали, створені за технічними стандартами світових музеїв.
  • Арт-крамницю українських брендів, яка підтримуватиме крафтових митців.
  • Книжкову зону з добірками мистецької літератури.
  • 3D-зону для інтерактивних експозицій.
  • Освітні та мистецькі події для різних вікових груп.

Місце соціальної трансформації

ZENYK ART GALLERY – це перший в Україні безбар’єрний мистецький простір, створений за міжнародними стандартами доступності.

Важливі ініціативи:

  • Освітні мистецькі події для дітей та молоді.
  • Арт-терапії для ветеранів та соціально вразливих груп.
  • Пільгові та безкоштовні квитки для соціально незахищених верств населення.
  • Інформаційні панелі з брайлівським шрифтом, аудіогіди, відео із субтитрами. ● Простори, адаптовані для відвідувачів на візках та з протезами.

Відкриття: що очікувати?

Відкриття ZENYK ART GALLERY стане ключовою культурною подією для Львова.

Центральним акцентом виставки стане презентація роботи легендарного Бенксі.

Перша виставка галереї – «Маленький Принц» – присвячена дітям: тим, які на небі, на землі, в полоні, в окупації, в дорозі, вдома і в еміграції.

Експозиція об’єднає роботи Івана Марчука, Влади Ралко, Олега Тістола, Сергія Савченка, Арсена Савадова та інших.

«Ми маємо творити не питання, а відповіді. Маємо створювати умови для середовища, формування смаків і мистецтва, що буде інтегроване у світовий процес», — син засновника і батько сина в честь якого було названо галерею, Максим Козицький.

Інформаційна довідка:

Відвідування галереї буде доступне з 20 лютого. Придбати квиток, забронювати екскурсію чи дізнатися про події можна буде на офіційному сайті zag.com.ua або на рецепції за адресою м. Львів, вул. Шота Руставелі, 7.

Соцмережі ZAG gallery:

https://www.instagram.com/zag.gallery/ https://www.facebook.com/ZagGallery

Коментарі

18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.
17:01
Таємниці фотографії: музей, що зберігає спадщину
Гуляючи старовинними вулицями Львова, проходячи історичні площі та квартали, у самому центрі ви можете завітати у Львівський фотомузей. Це одне з найцікавіших місць для тих, хто цікавиться історією фотографії. Це місце, яке зберігає багатий мистецький спадок.