Пенсіонера, який з коньяком хотів зустрічати окупанта, посадили на 15 років

Його визнали винним у державній зраді в умовах воєнного стану.

22.02.2023
Пенсіонера, який з коньяком хотів зустрічати окупанта, посадили на 15 років
Фото: умовне

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 10 лютого.

За матеріалами справи, житель Лисичанська Луганської області ще у 2017 році вступив у злочинну змову з учасником «днр» окупаційної адміністрації рф. Листуючись у мережі «однокласники», він погодився за винагороду збирати і передавати відомості щодо місць дислокації, чисельності та маршрутів пересування підрозділів та військової техніки Збройних Сил України на території міста.

У період із 24 лютого по 11 березня минулого року він надсилав таку інформацію, допомагаючи представникам «днр» та військовослужбовцями рф у підривній діяльності проти України.

У додатку «Однокласники» чоловік переписувався з двома користувачами: перший використовував у ніку абревіатуру «СССР», а другий був підписаний «Просто вєжлівий чєловєк». Ще починаючи з кінця 2021-го, один з них розпитував про ситуацію в місті, стратегічне місце «укропів», схеми «погранотрядов». Далі обвинуваченого попросили зробити на карті схему розташування військових за винагороду. 

23 лютого 2022 чоловік повідомив, що помітив вночі військову техніку: танки, гради, бмп, всього близько 17 штук. Крім того, чоловік повідомляв про кількість доріг до міста і мостів, надсилав фотографії української техніки у регіоні та схеми з її розташуванням. 

Аналогічні переписки відбувались і з іншим користувачем. 

Також із переписки стало відомо, що на карту обвинуваченого надійшли російські рублі в еквіваленті 3100 грн.

На судовому засіданні чоловік намагався переконати суд, що робив усе це не усвідомлено. Пізніше він заявив, що йому погрожували. Техніку ж фотографував, бо “йому подобаються вертольоти і автомобілі”.

“Але показання обвинуваченого суд оцінив критично, бо вони спростовуються дослідженими доказами. У переписці в «однокласниках» чоловік вкрай негативно висловлюється про ЗСУ, бажає, аби вони були загнані в «котел» тощо. У листуванні обговорюється купівля коньяку для зустрічі учасника «днр», якого обвинувачений із нетерпінням чекає. З огляду на зміст спілкування ознак будь-якого примусу не вбачається”, – йдеться у матеріалах справи. 

Підсудний – пенсіонер і має хронічне психічне захворювання у формі легкої розумової відсталості з порушенням емоцій та поведінки. Але психічні розлади тільки обмежували, але не позбавляли його здатності усвідомлювати свої дії та керувати ними.

Чоловіку призначено 15 років увʼязнення з конфіскацією частини майна. До нього будуть застосовані примусові заходи медичного характеру у виді амбулаторної психіатричної допомоги за місцем відбуття покарання.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.