Пастор львівської релігійної громади сплатить понад 1 млн грн штрафу за контрабанду гуманітарки

Галицький районний суд Львова оштрафував керівника релігійної громади – пастора Церкви «Віфанія» за спробу ввезення гуманітарної допомоги як контрабанди. Під виглядом благодійного вантажу через кордон намагалися провезти новий одяг.

31.01.2025
Пастор львівської релігійної громади сплатить понад 1 млн грн штрафу за контрабанду гуманітарки

Про це йдеться у постанові, яку оприлюднили 13 січня у Єдиному державному реєстрі.

За даними справи, у вересні 2024 року на пункті пропуску «Краківець» митники перевірили вантажівку, яка перевозила гуманітарну допомогу від іспанської церкви «Спасіння Боже» для релігійної громади у Львові. Згідно з документами, всередині були лише гуманітарні товари. Проте під час огляду митники виявили незадекларований одяг — понад 6500 нових футболок і майок загальною вагою більше тонни.

Митники виявили: 4600 чоловічих футболок бренду ANTAL загальною вагою 920 кг, 1990 жіночих майок, що знаходилися у 19 коробках і важили 217 кг.

Пастор громади, який офіційно відповідав за декларування вантажу, пояснив, що додаткові товари нібито дозавантажили в Барселоні без його відома. Проте суд не прийняв цей аргумент, наголосивши, що відповідальність за митне оформлення лежить на керівнику релігійної громади, оскільки саме він підписав митну декларацію.

Суд визнав пастора винним у недекларуванні товарів — весь одяг вартістю 1 024 402 грн конфіскували, окрім того пастора на 100% вартості товару, тобто ще на таку ж суму — 1 024 402 грн. Також суд зобов’язав відшкодувати понад 23 000 грн за зберігання товару та сплатити 605 грн судового збору.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.