Партію «Європейську солідарність» викрили на виведенні 35 млн грн з держбюджету

Партія «Європейська солідарність» перевела оборудку із купівлею облігацій на 35 млн грн, вивіши ці гроші з державного бюджету на свій поточний рахунок.

15.07.2024
Партію «Європейську солідарність» викрили на виведенні 35 млн грн з держбюджету

Про це йдеться у висновку Національного агентства з питань запобігання корупції, інформує Рух «Чесно».

«Партія “Європейська солідарність” перевела через купівлю облігацій 35 млн грн з державного бюджету на свій поточний рахунок. Про це йдеться у висновку Національного агентства з питань запобігання корупції. Так, у лютому 2024 року партія купила ОВДП (облігації внутрішньої державної позики), а через кілька місяців продала їх. Потім ці кошти вивела на свій поточний рахунок. Таким чином гроші держфінансування втратили свій статус», – повідомляє Рух «Чесно».

Рух «Чесно» зазначає, що за кілька днів до купівлі облігацій «Європейська солідарність» звернулася за розʼясненням до НАЗК щодо можливості купівлі військових облігацій. У відповіді агентство пояснило, що ці облігації також є ОВДП та у законодавстві не встановлено обовʼязку витрачати ці кошти на конкретні сфери. Саме після цього партія продала облігації, хоча перед їхньою купівлею відповіді НАЗК вирішили не очікувати.

Також НАЗК з’ясувало, що у IV кварталі 2020 року партія отримала пожертви від людей, чиї доходи не відповідають розмірам внесків. Їхня сума — 666,5 тис. грн. Натомість на рахунки львівського та дніпропетровського осередків партії у II кварталі надійшло близько 290 тис. гривень. Доходи донорів також не відповідають сумам пожертв.

У цих же регіонах близько 500 тис. грн задонатили люди, які вигравали державні та комунальні тендери на суму понад 50 прожиткових мінімумів. Внески подібними порушеннями були й звітах за інші роки, проте їхня сума була меншою.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.