Ознак підготовки наступу з Білорусі немає — ГУР

Станом на 1 грудня українська розвідка не фіксує ознак створення потужного ударного угруповання на території Білорусі.

01.12.2022
Ознак підготовки наступу з Білорусі немає — ГУР
Фото: умовне

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону заявив офіційний представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Вадим Скібіцький, повідомляє пресслужба ГУР.

“У Білорусі очікуємо активізації бойової підготовки, тому що з 1 грудня у ЗС цієї країни розпочинається новий навчальний рік. Війська будуть виходити на полігони, відпрацьовуватимуть різні питання бойового злагодження, перевірки родів і військ. Тож очікуємо на білоруській території активних заходів, насамперед з оперативної та бойової підготовки. Ми готові до цього. Але хочу зазначити, що на сьогодні ознак створення потужного ударного угруповання на території Білорусі не видно”, – сказав Скібіцький.

За його словами, близько 9 тисяч військовослужбовців 1-ї танкової армії рф провели заходи з бойової підготовки, злагодження підрозділів. Воєнна розвідка не виключає двох варіантів застосування цих військових: або з території Білорусі, або ротаційне повернення на територію України, можливо на Харківський напрямок.

На перспективу, зазначив Скібіцький, зберігається загроза застосування угруповання союзної держави Білорусь-Росія, проте для цього недостатньо озброєння. Зараз Росія активно знімає озброєння та військову техніку зі зберігання, зі складів, з арсеналів, з центрів забезпечення мобілізаційного розгортання, щоб поповнити втрати й укомплектувати створені за мобілізацією з’єднання й частини.

Представник ГУР запевнив, що воєнна розвідка України спостерігає за переміщенням підрозділів рф. Воно відмічається передусім у Ростовську, Бєлгородську області й через територію тимчасово окупованого Криму в Херсонську область.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.