Освітні підсумки за 2023 рік на Львівщині

12 січня директор департаменту освіти і науки ЛОВА Олег Паска озвучив результати роботи освітян Львівщини за 2023 рік.

17.01.2024
Освітні підсумки за 2023 рік на Львівщині

Про це повідомляє Департамент освіти і науки Львівської ОДА.

«2023 рік – це другий рік війни, але, не зважаючи на це, завдяки спільним зусиллям освітян Львівщина продемонструвала досить добру динаміку», – наголосив Олег Паска.

Дошкілля

У 2023 році в області працювало 928 закладів дошкільної освіти (проти 894 у 2022 році), відповідно наповнюваність зменшилась зі 114 до 108 на 100 місць. Зокрема, відбулось відкриття трьох садочків (на 130 місць) та 4 дошкільні підрозділи в ЗЗСО (на 80 місць). 104 заклади дошкільної освіти впроваджують інноваційні програми «Афлатот», «Нехворійко», «Зерно Любові».

Загальна середня освіта

Львівщина була лідером в Україні за результатами національного мультипредметного тестування.
25% з усіх 600-бальників – з Львівщини. Кожен 8 учасник НМТ, який здобув 200 балів – з Львівщини.
Випускники Львівщини склали НМТ: на 600 балів – 12 осіб; на 400 балів – 59 осіб;на 200 балів – 606 осіб.

Також учні області гідно показали себе на міжнародних олімпіадах. Школярі отримали 3 срібні медалі з математики та інформатика; 5 бронзових медалей – з математики, хімії, астрономії.

Окрім того, Львівщина перша в Україні виступила за впровадженням дистанційної освіти:

  • Українська дистанційна школа для дітей ВПО – 785 учнів;
  • Львівський ліцей №1 ім.І.-Б. Антонича – екстернат 180 учнів 5-11 класів, які проживають у Португалії;
  • Сокальська ЗЗСО №4 – дистанційно навчаються 128 учнів.

Триває  затверджено прогнозовану мережу ліцеїв – 100 у Львівській області (з них 3 – наукові). Станом на 1 січня 2024 року в області функціонує: 8 академічних ліцеїв; 3 наукові ліцеї у Львові, Винниках та  Дрогобичі.
100% шкіл Львівщини забезпечені Wi-Fi покриттям в укриттях.

У 2023 році на обласний конкурс подано 18 авторських інноваційних освітніх програм, рекомендовано на гриф Міністерства освіти і науки України підручник з фізики для 7-9 класів. Торік на умовах співфінансування в області облаштовано 68 кабінетів «Захист України».

Навчання вчителів:

  • Проєкт дистанційного навчання «MOODLE – ЦЕ ПРО100» – за 3 роки залучено 197 шкіл (понад 4500 вчителів). У 2023 році проведено 6 Освітніх Академій (залучено 83 школи, 830 учителів);
  • Проєкт «ОСВІТНІЙ ЕВЕРЕСТ» (підвищення кваліфікації учителів): у 2023 році проведено 3 сесії (9 модулів), учасниками стали 21 команда з 20 громад області (147 освітян. Відбулася Літня школа, у якій взяли участь 55 освітян.

Позашкілля

У 2023 році  активно розвивався науково-технічний та національно-патріотичний напрямки. В області працює 67 закладів позашкілля, у яких займається понад 51 тисяч вихованців. В рамках Програми розвитку освіти Львівщини доукомплектовано 4 центри технічної творчості – у Бродах, Дрогобичі, Червонограді та Сокалі.

До слова, головною подією став обласний Форум позашкілля, у якому взяло участь 2000 дітей із 62 громад.
Вихованці закладів позашкілля здобули чимало нагород на всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Робота над розвитком позашкілля продовжиться і у 2024 році, зокрема заплановано дуже серйозний розвиток Малої академії наук.

Інклюзія

В області відкрилися два інклюзивно-ресурсних центри, таким чином на кінець 2023 року мережа ІРЦ становить 36 закладів. Створено 4 професійні спільноти фахівців ІРЦ: практичні психологи, реабілітологи, вчителі-логопеди, спеціальні педагоги.

Перенавчання дорослих

З квітня 2022 року навчання на короткотермінових курсах пройшли понад 300 осіб з числа ВПО. Учасники мали змогу опанувати професії: кухар, пекар, сантехнік, столяр, маляр, касир, кравець, швачка, зварник, кухар-сушист, піцайола, бруківник Навчальні заходи організовано у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

«Професійна освіта в Україні/Skills4Recovery»: Львівщина стала одним з пілотних регіонів країни, де реалізують проєкт «Професійна освіта в Україні/Skills4Recovery». Також відбулось перенавчання дорослих за підтримки агенції USAID «Економічна підтримка України».

Професійна (професійно-технічна) освіта

Заплановане відкриття 12 навчально-практичних центрів. В області відкрито перші два кваліфікаційні центри на базі закладів ПТО. Окрім того, на базі Новояворівського вищого професійного училища та Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу створено кваліфікаційні центри, де кожен охочий може скласти іспит та отримати офіційний документ про присвоєння кваліфікації.

В рамках проєкту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України» укладено меморандум з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та двома закладами ПТО: Червоноградським професійним гірничо-будівельним ліцеєм та Вищим професійним училищем № 11 м. Червонограда. Меморандум передбачає співпрацю між сторонами щодо перепідготовки вивільнених працівників вугільної промисловості. Також в рамках проєкту «Відновлювальна енергетика – незалежне майбутнє» за підтримки GIZ на базі Червоноградського професійного гірничо-будівельного ліцею створюється Навчально-практичний центр відновлювальної енергетики.

Зокрема, було проведено 4 конкурси фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти з професій: «Візажист», «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення».

«Правильні кроки, які ми заклали у Стратегію та Програму розвитку освіти Львівщини, дають можливість освіті області три роки поспіль показувати позитивну динаміку.

Вважаю, що цього року тенденції освіти Львівщини будуть позитивними. Ключові завдання на 2024 рік – робота над змістом освіти, розробка інноваційних навчальних програм, розбудова мережі ліцеїв, відкриття нових навчально-практичних центрів та кваліфікаційних центрів», – підсумував Олег Паска.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.