«Опілля» і цього року зварило «Різдвяне» – пиво відродженої традиції

Агресія Росії – не причина порушувати споконвічні традиції українців, а ще одна підстава ці традиції якнайґрунтовніше утверджувати, переконані на «Опіллі». Тернопільська пивоварня і в 2022-му зберегла щорічну різдвяну традицію для поціновувачів своєї продукції.

08.12.2023
«Опілля» і цього року зварило «Різдвяне» – пиво відродженої традиції

У час, коли російський агресор намагається знищити все українське – від найменших ознак українського етносу до самих українців, – має бути незламний стержень – традиції, що споконвіку відрізняли українців від північного сусіда і утверджували самобутність та автентичність України. Однією з таких народних традицій, притаманних українцям, є традиція 19 грудня у день святого Миколая спеціально до Різдва варити особливе пиво.

«Варити пиво на «Миколи» — звичай дуже старий. В одній колядці це пивоварення представляється як один з тих сакральних звичаїв, якими «держиться світ»:

«Чому так нема, як було давно,

Як було давно, а з первовіку:

Святним Миколам пива не варять…»

Далі в колядці говориться, що все лихо, яке є тепер поміж людьми, постало тому, що «Святим Миколам пива не варять…», – написав у середині ХХ століття в етнографічному нарисі «Звичаї нашого народу» український фольклорист Олекса Воропай.

Аби «все лихо, яке є тепер поміж людьми», згинуло, тернопільська пивоварня «Опілля» як підприємство, що відродило традиційну українську технологію виробництва «живого» пива, кілька років тому вирішила відродити й українську традицію варити спеціальне зимове пиво – «Різдвяне». Саме цей напій в останні роки був невід’ємним атрибутом відзначення Різдва у теплій сімейній атмосфері в багатьох родинах не тільки Тернополя, а й всієї України і навіть за кордоном.

Щоб забезпечити звичне відзначення Різдва українцями, пивоварня «Опілля» і в 2022-му зберегла щорічну різдвяну традицію для поціновувачів своєї продукції – знову зварила пиво «Різдвяне».

Це смак справжнього, звареного за традиційною технологією темного лагера, що раз на рік стає винятковим. У «Різдвяному» від «Опілля» є кориця як традиційна різдвяна спеція, а ще інші складники, що роблять смак цього пива особливим. Щоб відчути це, варто придбати розливне чи пляшкове пиво «Різдвяне» від «Опілля». Це пиво можна випити і таким, як його створило «Опілля» – відчути смак цього самодостатнього напою найкраще за температури пива +12-15 C°.

Зовсім винятковим смак «Різдвяного» від «Опілля» може зробити й кожен, хто прагне відзначити Різдво із добрим подарунком та душевним спілкуванням у родинному колі. Для цього до підігрітого «Різдвяного» від тернопільського виробника можна додати ще не тільки спецій, а й молока, борошна та інших несподіваних інгредієнтів і зробити його спеціальною окрасою святкового різдвяного столу. Винятковим буде «Різдвяне» від «Опілля» і з малиновим соком, і з жовтками та мускатним горіхом. Тепле пиво – це теж українська традиція, що зігрівала козаків у зимових походах.

Словом, головне встигнути придбати своє «Різдвяне», бо це пиво «Опілля» варить лише на час зимових свят.

Із «Різдвяним» від «Опілля» українські традиції стають міцніші. Україна від цього – незламною.

Джерело: Tenews.org.ua

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.