Олігархів рф та Китаю виключили із зустрічі капіталістичних еліт у Давосі

Олігархів із рф фактично виключили із капіталістичної еліти Заходу через розв’язану росією війну.

16.01.2023
Олігархів рф та Китаю виключили із зустрічі капіталістичних еліт у Давосі
Фото: умовне

На Всесвітній економічний форум, який пройде у Давосі (Швейцарія) 16-20 січня, не запросили жодного російського мільярдера. Про це пише Bloomberg.

“Нещодавно російські мільярдери були невід’ємним атрибутом Давосу… Цього року їх нуль. Війна в Україні та остракізм Росії з боку Заходу фактично виключили олігархів із щорічної бесіди капіталістичних еліт”, – зазначає агентство.

Цьогорічний зимовий форум у Давосі вперше через два роки пандемії пройде в офлайн-форматі. Список запрошених мільярдерів за цей час суттєво змінився, що відображає “глобальні потрясіння, які змістили владні центри на тлі війни”. На останній зустрічі в Давосі 2020-го російські олігархи були третіми за кількістю мільярдерів.

Цього року для участі у заході зареєструвалося близько 116 мільярдерів, що на 40% більше, ніж 10 років тому. І серед немає не лише росіян, а й китайців.

“Заповнити порожнечу допомагає зростання кількості мільярдерів із країн Перської затоки”, – зазначає агентство.

Цей регіон переживає чергове зростання на тлі зростаючих цін на нафту та репутації вогнища відносної стабільності.

Найчисленнішу групу представляють американські мільярдери – 33 особи. Зокрема серед запрошених є представники Уолл-Стріт, зокрема головний виконавчий директор JPMorgan Chase & Co Джеймі Даймон, Ларрі Фінк з BlackRock Inc. та Стів Шварцман з Blackstone Inc.

На форумі зареєстровано лише 18 європейських мільярдерів. Агентство вважає, що їхня кількість була б вищою, якби не падають ринки.

Всесвітній економічний форум – швейцарська неурядова організація, найбільш відома проведенням щорічних зустрічей у Давосі. На зустрічі запрошуються провідні керівники бізнесу, політичні лідери, мислителі та журналісти.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.