Окупанти викрали експонати з історико-археологічного заповідника «Кам’яна могила» на Запоріжжі

Викрадені експонати з’явилася на виставці у музеї-заповіднику «Херсонес Таврійський» в окупованому Криму.

29.05.2023
Окупанти викрали експонати з історико-археологічного заповідника «Кам’яна могила» на Запоріжжі
Фото: ЦНС

Про це повідомляє Центр національного спротиву.

“В кримському музеї-заповіднику «Херсонес Таврійський» окупанти відкрили виставку зі 120 археологічними артефактами, які вивезли з музею «Кам’яна Могила», що розташований на тимчасово окупованій території Запорізької області”, – йдеться у повідомленні.

У ЦНС нагадали, що у січні 2023 року призначена окупаційною адміністрацією «директорка» музею «Херсонес Таврійський» олена морозова повідомляла, що з Криму виїхала делегація, щоб вивчити фонди заповідника «Кам’яна могила».

Зазначимо, “Кам’яна Могила” — світова пам’ятка давньої культури в Україні поблизу Мелітополя, державний історико-археологічний музей-заповідник. Це єдине місце у світі, де зосереджені малюнки, датовані від епохи пізнього палеоліту до середньовіччя, а саме від 24 – 22 тисячоліття до нашої ери до 11 – 13 століття нашої ери. У 2007 році заповідник було внесено до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

Нагадаємо, росіяни розкрадають художній музей в окупованому Бердянську. Крім того, вони розграбували в тимчасово окупованому Криму музей-заповідник Херсонес Таврійський. До цього, окупанти вивезли до Криму 15 тисяч експонатів Херсонського художнього музею.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.