Охоронця російської катівні у Херсоні засудили до 8 років ув’язнення

Після звільнення міста, він намагався “залягти на дно” в Одесі, але його затримали.

11.05.2023
Охоронця російської катівні у Херсоні засудили до 8 років ув’язнення
Фото: СБУ

За даними слідства, злочинцем є колишній посадовець Державної установи «Північна виправна колонія (№90)» у Херсоні, який після захоплення міста пішов на співпрацю з ворогом. За це йому запропонували «посаду» у лавах створеної агресором «виправної установи». Зловмисник погодився на «пропозицію» і добровільно написав «заяву» на вступ до окупаційного органу.

Там його призначили до складу підрозділу охорони російського режимного об’єкта, до якого рашисти незаконно звозили репресованих місцевих жителів. Більшість з потерпілих були учасниками руху опору.

У застінках окупанти катували українських громадян і намагалися «вибити» з них згоду на співпрацю з ворогом. При цьому сам колаборант допомагав агресору охороняти «камери» та «периметр» російської катівні.

На підставі отриманих матеріалів суд визнав зловмисника винним за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу Україну (колабораційна діяльність). Враховуючи співпрацю зі слідством, суд призначив йому 8 років увʼязнення з позбавленням права займати будь-які посади в правоохоронних органах строком на 10 років та конфіскацією майна.

Нагадаємо, на деокупованих землях Херсонщини знайшли 11 місць утримання людей. Зокрема 4 катівні.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.