Оборонці «Азовсталі», які повернулися внаслідок обміну, розповіли про умови перебування в полоні

Колишні військовополонені «азовці», які захищали Маріуполь, розповіли, що міжнародні організації не стежили за умовами тримання полонених. Так, представників Червоного Хреста військові бачили, лише коли їх евакуйовували з «Азовсталі».

22.08.2022
Оборонці «Азовсталі», які повернулися внаслідок обміну, розповіли про умови перебування в полоні

Про це на пресконференції 22 липня розповіли звільнені з полону бійці «Азову» з позивними «Вікіпедія», «Манго» та «Вишня», передає Громадське.

Так, Денис Чепурко («Манго») розповів, що представників Червоного Хреста бачив лише у день евакуації з «Азовсталі» — 17 травня.

«Вони заходили до нас в автобус, давали листівки й там питали, кого ми хочемо попередити [про полон]: чи рідних, чи державу. Після того ми представників Червоного Хреста не бачили», — розповів Чепурко.

Владислав Жайворонок («Вікіпедія») розповів, що не бачив жодного представника Червоного Хреста чи будь-яких інших міжнародних організацій, поки був у полоні. Проте уточнює, що не може говорити про перші дні евакуації: «Я був непритомний, погано розумів, де я і хто мене оточує. До того ж маю певні проблеми з зором».

За його словами, жодні міжнародні організації не мали доступу до місця, де його утримували, тобто й не знали про умови тримання.

«Одна з причин, чому я переживаю за своїх друзів, — це те, що я не знаю, що там (у місці утримання — ред.). Ніхто, крім противника, не знає. Якщо там є тортури, то міжнародні організації не можуть цього підтвердити і видають, наче цього немає», — зазначив Жайворонок.

Також він розповів, що жодні міжнародні організації після звільнення не документували його свідчення про полон та події у Маріуполі. Натомість збирала свідчення Служба безпеки України.

Колишні військовополонені розповіли, що умови утримання були жахливими. За словами «Манго», у кімнаті метр на метр спали 10 людей. Червоний Хрест до колонії в Оленівку не пропускали, хоча бойовики й казали про автівку з гуманітаркою, згадує військовий. А «Вишня» розповів, що росіяни лякали полонених фізичною розправою.

Також він розповів, що окупанти роздягали полонених для обшуків та знущались із них: наприклад, ставили під сонцем і били.

За словами «Вікіпедії», росіяни використовували всі можливі методи тиску на полонених, зокрема психологічний. Бійців переконували, що вони нікому не потрібні, їх ніхто не чекає, а також розповідали, що російська армія вже захопила велику частину України. Військові зазначили, що не вірили у такі слова окупантів.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.