Обласний архів оцифрує 150 тисяч аркушів фонду, який зберігає інформацію про центральну забудову Львова

Фонд 2 магістрату королівського столичного міста Львова вдасться оцифрувати завдяки співпраці з міжнародною організацією ALIPH.

28.08.2023
Обласний архів оцифрує 150 тисяч аркушів фонду, який зберігає інформацію про центральну забудову Львова

Про це повідомив заступник начальника Львівської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Кулепін.

«Це саме той фонд, який зберігає інформацію про центральну забудову міста і є дуже популярним серед архітекторів, які відновлюють пам’ятки архітектури. Для цього фонд забезпечує два робочі автоматизовані місця в архіві та оплачує роботу підрядників, які підсилять команду архіву з метою пришвидшення оцифрування документів. Вітаю команду архіву з якісною роботою з донорами та дякую фонду ALIPH», – зазначив Олександр Кулепін.

Як розповіли в державному архів Львівської області фонд 2 налічує документи 1919-1939 років, зокрема креслення будинків, які в цей період будували, перебудовували чи реставрували.

«Створені, завдяки співпраці з ALIPH, робочі місця будуть необхідною комп’ютерною технікою та книжковим сканером початкового рівня, що суттєво прискорить процес оцифрування. Цей фонд вміщає 74 тисячі справ, які потребують негайного збереження і є найбільш затребуваними для проведення сучасних реставраційних робіт. Надалі вони будуть в доступі на офіційному цифровому ресурсі ДАЛО», – резюмували у держархіві.

Загальна сума реалізації проєкту становитиме майже 27 тисяч доларів, котрі виділила міжнародна організація ALIPH Foundation.

У квітні Львівський обласний архів отримав від ALIPH Foundation спеціальні матеріали для реставрації та зберігання документів.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.