Новий міжнародний пункт пропуску на кордоні з Польщею планують відкрити вже до кінця року

Будувати пункт пропуску “Нижанковичі-Мальховіце” почали ще у 2021 році. Роботи здійснюють за кошти з польського бюджету. Водночас українська сторона ремонтує дорогу, яка веде до Нижанкович. Попередньо новий перехід хотіли запустити у 2024 році. Зараз тут тривають активні будівельні роботи.

28.09.2022
Новий міжнародний пункт пропуску на кордоні з Польщею планують відкрити вже до кінця року
Фото: przemysl.pl

Натомість під час засідання 28 вересня представники польського уряду заявили, що скористатися автомобільним пунктом пропуску “Нижанковичі-Мальховіце водії” зможуть вже у 2022 році, передає shoppingpl.com.

“Ми хочемо цього року швидко запустити додатковий прикордонний пункт пропуску Мальховіце-Нижанковичі. Згідно із графіком, він повинен був бути введений в експлуатацію в 2024 році, але ми працюємо над тим, щоб тимчасово, але все-таки мати можливість проводити там прикордонні перевірки, ще цього року”, – повідомив Рафал Вебер, віцеміністр інфраструктури Польщі.

Для реалізації цього плану створять спеціальний об’їзд, яким водії зможуть користуватися на тимчасовій основі.

“Будівельна компанія, яка проводить там роботи в наступному році, повинна буде завершити цю інвестицію, але ми працюємо над створенням спеціального об’їзду, тобто тимчасового перетину кордону, разом зі стійками, і розпочнемо прикордонний контроль”, – додав Рафал Вебер.

“Спочатку цей пункт розрахований лише на рух вантажних автомобіль. Пропускна здатність – близько 150 фур за добу. Придатним для легкового транспорту буде у 2024 році. Зрештою, життя і війна часто вносять свої корективи. Фінансування проєкту відбувається за планом польською стороною у розмірі 100 млн злотих. Ми облаштовуємо і ремонтуємо дороги”, – розповів у коментарі “Бомку” заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко.

В Укравтодорі кажуть, що довжина дороги Т-14-18 –  “Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий”, яка веде до майбутнього пункту пропуску “Нижанковичі – Мальховіце”, сягає 46 км. У рамках капітального ремонту вже виконали:

  • розширення земляного полотна та проїзної частини відповідно до нормативних вимог;
  • влаштували водовідведення та заміну існуючих залізобетонних труб
  • завершуємо влаштування нижнього шару асфальтобетонного дорожнього покриття з попереднім укріпленням основи.
Станом на 28 вересня вже влаштовано понад 17 км верхнього шару асфальтобетону, 6,5 км тротуарів в межах населених пунктів та відремонтовані 7 мостових переходів. Наразі проводяться ремонтні роботи на 5 мостах та влаштовуються опори зовнішнього освітлення. Окрім цього, проект також передбачає влаштування зупинок громадського транспорту та заходи із безпеки дорожнього руху. Роботи на об’єкті проводить підрядна організація DROG-BUD Sp. z o.o.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.