Норвегія зупинила дію угоди про спрощений візовий режим з РФ

Це рішення дублює рішення Ради ЄС від 9 вересня.

22.09.2022
Норвегія зупинила дію угоди про спрощений візовий режим з РФ
Фото: умовне

Управління з імміграції Норвегії оголосило про призупинення дії угоди про спрощений візовий режим з Росією. Про це повідомляє Barents Observer.

“Угода про спрощення візового режиму Норвегії з Росією тимчасово призупинена з 22 вересня 2022 року”, – йдеться в повідомленні міграційного відомства Норвегії.

Норвегія має спільний з Російською Федерацією сухопутний кордон протяжністю 198 кілометрів, і жителі Кольського півострова часто перетинають кордон, коли відправляються за покупками у норвезькі магазини.

У 2007 році було підписано спеціальну угоду, спрямовану на полегшення подорожей громадян двох країн. Цю угоду дуже схвально зустріли жителі північних регіонів РФ, де багато хто скористався можливістю подати заяву на багаторазову візу до Норвегії терміном дії до п’яти років.

Після призупинення дії про спрощений візовий режим між Норвегією та Росією візовий збір зросте з 35 до 80 євро для всіх заявників. Термін розгляду заявок на отримання візи буде збільшено з 10 до 15 днів, а в окремих випадках – до 45 днів. Заявники також повинні будуть надати більше документів до консульства чи візових центрів.

Норвегія не є членом ЄС, але входить до Шенгенської зони. Всі інші країни Шенгенської зони, які мають прямі сухопутні кордони з РФ, вже ускладнили росіянам отримання шенгенських віз.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.