Нідерландці добились виселення консула рф, який підтримував путіна

Почесний консул росії в нідерландських провінціях Брабант і Лімбург Константін ван Флотен оголосив про виїзд зі своєї резиденції – замку Страйтаген у Ландграафі на півдні країни, у якому перебував з початку лютого.

03.03.2023
Нідерландці добились виселення консула рф, який підтримував путіна
Фото: De Volkskrant

Про це пише Guildhall, посилаючись на De Volkskrant.

Раніше ван Флотен працював у Маастрихті, але незабаром після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну в інтерв’ю місцевим ЗМІ назвав російську агресію “миротворчою місією”. Після цього консульство розгромили активісти, а проти ван Флотена виступали українські біженці в Маастрихті.

У лютому 2023 року знайомий російського почесного консула, художник Алєксандр Таратінов, який має громадянство росії та Нідерландів, запропонував тому розмістити консульство у своєму замку в Ландграафі.

В електронному листі до ван Флотена, що є в розпорядженні видання, Таратінов зазначив, що вважає важливим “навіть під час війни” налагодження відносин між росією і Нідерландами, і що у своєму замку він хоче запропонувати людям “місце, де вони зможуть поговорити один з одним”.

Попри те, що минулого тижня кільком російським дипломатам наказали покинути Нідерланди, а російське торговельне представництво в Амстердамі також закрили, міністерство закордонних справ Нідерландів офіційно дало дозвіл на переїзд консульства до Ландграафу.

Проте ван Флотен після того заявив, що власника замку “шантажують”, і тому він поки що буде виконувати свою роботу “онлайн”. Однак, згідно з Віденською конвенцією, яка регулює дипломатичні відносини між країнами, почесний консул повинен також мати фізичну адресу.

Крім того, Таратінов поскаржився на погрози з боку невідомих розгромити маєток, а до мерії Ландграафа надійшли скарги з боку місцевих жителів та окремих політичних сил. Зрештою, за словами Таратінова, “російський посол вирішив, що консульство більше не базується в замку”.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.