Небезпека російського оточення українських сил у Бахмуті, ймовірно, минула — ISW

Розгортання непрофесійних російських бійців на флангах навколо Бахмута свідчить про те, що Міноборони росії відмовилося від цілі оточити там значну кількість українських сил.

12.05.2023
Небезпека російського оточення українських сил у Бахмуті, ймовірно, минула — ISW

Про це повідомили в американському Інституті вивчення війни (ISW), передає Громадське.

Ймовірно, Міноборони рф почало депріоритизацію цілей у Бахмуті, припинивши набирати каральні підрозділи до групи «Вагнера», щоб відправити їх у район Бахмута.

Схоже, саме це змусило євгена пригожина підвищити активність сил у січні цього року, щоб уже в лютому публічно скаржитися на відсутність підтримки з боку російського оборонного відомства.

У березні та квітні Міноборони на короткий час відправило більше ресурсів на фронт у Бахмут. Це були танки Т-90, повітрянодесантні війська рф та новомобілізовані резервісти.

Пригожин 24 квітня заявив, що міноборони рф розмістило тільки «неякісні» підрозділи для утримання флангів у Бахмуті. Нездатність цих підрозділів виконувати навіть мінімальні цілі свідчить про те, що фланги рф у Бахмуті та інших подібно забезпечених районах фронту, ймовірно, вразливі до контратак українських сил.

«Зміна геометрії бойового простору і розподіл військових сил з боку Міноборони рф вказують на те, що небезпека оточення великих сил Збройних сил України в Бахмуті з боку росії, можливо, минула», — вказують аналітики.

Найімовірніше, сили «Вагнера» будуть продовжувати фронтальні наступи в Бахмуті, що дозволить українським військовим проводити організований відступ із загрозливих районів у межах часткового оточення, а не потрапляти в оточення великою кількістю сил.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.