Національна музична академія вирішила залишити у назві ім’я Чайковського

Усунути ім’я російського композитора з назви академії рекомендував профільний комітет Верховної Ради.

27.12.2022
Національна музична академія вирішила залишити у назві ім’я Чайковського
Фото: Національна музична академія

Колектив київської Національної музичної академії вирішив відкласти питання про виключення імені російського композитора Петра Чайковського з її назви. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

“Ми розчаровані тим, що трудовий колектив Національної музичної академії України, збори якого відбулися у Києві, вважає, що потрібно ще розбиратися, чи варто прибрати ім’я Чайковського із назви відомого музичного вищого навчального закладу України”, – заявив Ткаченко.

Він наголосив, що не були враховані рекомендації ані профільного комітету Верховної Ради, ані Експертної ради з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму при Мінкульті, ані рекомендації щодо Чайковського, розповсюджені Українським інститутом національної пам’яті.

“Питання навіть не в тому, чиє ім’я має носити цей заклад, це питання маркерів, якими ми позначаємо свій освітній та культурний простір“, – зазначив Ткаченко.

Ще влітку Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики рекомендувала відмовитися від імені Чайковського в назві київської Національної музичної академії.

Крім того, студенти та випускники академії оприлюднили відкритий лист щодо виключення імені композитора з назви навчального закладу.

Нагадаємо, у Литві планують відмовитися від балету “Лускунчик” Чайковського.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.