Начальник Львівської ОВА закликав громади області активніше підтримувати ЗСУ

На Львівщині з 73 громад лише одиниці виділяють кошти з бюджету на підтримку ЗСУ та стимулюють мобілізаційні процеси. Керівники громад повинні відповідальніше ставитися до допомоги українським військовим, а не розраховувати лише на волонтерів.

02.05.2024
Начальник Львівської ОВА закликав громади області активніше підтримувати ЗСУ

Про це під час форуму громад та волонтерів”Львівщина – для ЗСУ” сказав начальник Львівської ОВА Максим Козицький, повідомляє  Укрінформ.

“У Львівській області – 73 громади. Усі вони мають різний рівень фінансової спроможності. Зараз в країні гостро стоїть питання військової підтримки, тому керівники громад повинні розуміти, що на них також лежить велика відповідальність, адже не все можуть забезпечити волонтери”, – зазначив він.

Готуючись до форуму, волонтери звернулися до всіх територіальних громад Львівської області із запитом щодо стану фінансування та результату освоєння коштів, зокрема, яка частина коштів з бюджету громад скеровується на підтримку військовим.

“Чимала команда два тижні працювала з громадами, написали багато запитів, щоб зробити аналітику по Львівщині. Згідно з нашою аналітикою, у 2024 році лише 19 громад Львівщини затвердили програми із підтримки та стимулювання мобілізації. Лише 3,3% громад мають програми підтримки волонтерських організацій. 10 громад області затвердили фінансування більше 5% на закупівлю оборонної продукції. Волонтерська спільнота очікує ініціативу створення й розвитку оборонно-промислового комплексу на регіональному рівні. Відповідно до цього має бути сформовано стратегію підтримки волонтерських ініціатив, спрямовану на зміцнення нацбезпеки”, – сказав волонтер, керівник ГО “УСАМ “Нескорені” Олександр Лабецький.

“Більшість виробників за два роки повномасштабної війни перейшли зі спринту на марафон, і Львівщина стає серйозним хабом для українського ВПК. І ось що важливо: будь-яке нове виробництво – це завжди мультиплікація економічного ефекту для громади, де воно розташоване. Воно стимулює розвиток суміжних виробництв і сервісних компаній. Львівщина – зручний регіон з точки зору логістики і бізнес-клімату. Громади Львівщини, волонтерська спільнота, влада, мусять бути готові трансформувати підходи до роботи”, – зазначив керівник Львівського оборонного кластера Максим Плєхов.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.