НАБУ передало в суд справу стосовно “продажу” керівних посад на Львівській митниці

НАБУ та САП направили до суду справу стосовно двох осіб, які планували “поставити потрібних людей” на керівні посади в територіальних органах Державної митної служби для організації корупційних схем.

12.05.2025
НАБУ передало в суд справу стосовно “продажу” керівних посад на Львівській митниці

Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро.

За даними слідства, 1 млн доларів пропонували за посаду керівника Львівської митниці, а посади очільників Волинської та Чернівецької митниці оцінили в 500 тисяч доларів та 200 тисяч доларів відповідно.

Крім того, учасники групи розраховували на те, що керівництво Держмитслужби «не помічатиме» корупційні схеми на цих митницях в обмін на половину незаконно отриманих доходів.

4 липня 2024 року злочинців викрили.

В аудіо, яке опублікували в НАБУ, один з учасників злочинної групи говорить: “Ти не забувай, що зараз весь імпорт-експорт — це Львів, Волинь в основному. Плюс там хороше бачення є у силовиків, хороше бачення на програму.Кажуть, що немає з ким працювати. От буквально вчора спілкувався з силовиками місцевими. Вони говорять: “давай-давай когось заводь, налаштуємо, ми зараз нормально товару є до…я”.

Тепер їм загрожує 10 років ув’язнення.

За даними видання Bihus.info, про підозру НАБУ повідомило пасинку головного судового експерта Олександра Рувіна — Назару Шептицькому. Саме його підозрюють у кримінальному провадженні щодо торгівлі керівними посадами у структурі Державної митної служби.

Влітку 2023 року Шептицький вирішив поставити підконтрольних людей на високі посади на митниці шляхом підкупу т.в.о. Голови Держмитслужби. Для комунікації з ним Шептицький залучив посередника – Руслана Черкаського, на той час уже колишнього заступника очільника митниці (звільнений на початку 2023 року, зокрема на тлі численних корупційних скандалів). Черкаський мав передати очільнику митниці пропозицію хабаря за посади в західних областях.

“Фінансувати” ці призначення та підбирати список потрібних кандидатур Шептицький планував разом зі спільником Олегом Гаталяком. Нагадаємо, чоловіків затримали 4 липня 2024 року.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.