На Запоріжжі затримали експодатківця, який шпигував за позиціями морської піхоти ЗСУ

Йому загрожує довічне ув’язнення.

18.05.2023
На Запоріжжі затримали експодатківця, який шпигував за позиціями морської піхоти ЗСУ
Фото: СБУ

Зрадником виявився колишній посадовець податкової міліції, якого у 2011 році звільнили за корупцію, повідомляє Служба безпеки України.

На початку березня цього року його дистанційно завербував кадровий співробітник фсб для збору розвідданих про місця базування Сил оборони на території регіону. За даними слідства, у поле зору фсб чоловік потрапив через антиукраїнську активність у заборонених соцмережах «Вконтакте» та «Одноклассники».

Найбільше ворога цікавили координати бойових позицій підрозділів морської піхоти ЗСУ на Мелітопольському напрямку. Крім того, агресор хотів отримати точні геолокації залізничних мостів та об’єктів енергетики в області.

Для збору інформації чоловік об’їжджав місцевість під виглядом водія таксі та здійснював відеозйомку за допомогою прихованого реєстратора і мобільного телефона.

За кожне виконане завдання йому «гарантували» грошову «винагороду» у розмірі від 2 до 5 тис. грн. Для конспірації гроші перераховували на банківську картку сина чоловіка. Також російська спецслужба обіцяла зраднику керівну «посаду» в окупаційній адміністрації у разі захоплення обласного центру.

Співробітники СБУ затримали чоловіка під час виконання ним ворожого завдання.

Під час обшуку за місцем його проживання виявили мобільний телефон, який чоловік використовував для листування з російською спецслужбою.

На підставі зібраних доказів експодатківцю повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Наразі він перебуває під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.