На Закарпатті ухилянт втопився у річці під час втечі від прикордонників

Ще одного порушника затримали.

15.03.2023
На Закарпатті ухилянт втопився у річці під час втечі від прикордонників

На Закарпатті під час спроби нелегально перетнути кордон в Угорщину втопився чоловік із Миколаївщини.

14 березня прикордонники відділу “Вилок” Мукачівського загону під час патрулювання берегової відмілини річки Тиса, руслом якої проходить кордон із Угорщиною, побачили двох чоловіків, які бігли у бік держрубежу із гумовим човном.

Військовослужбовці почали переслідувати правопорушників. Ті викинули човен та, проігнорувавши законні вимоги прикордонного наряду, почали тікати. Один із правопорушників стрибнув у річку, інший спробував сховатися у чагарниках, але був затриманий нарядом.

“Підбігши до річки, прикордонники почули крик людини, яка кликала на допомогу. Чоловіка у воді стрімко несла течія. Військовослужбовці намагалися наздоганяти його по берегу, проте густі чагарники вздовж Тиси перешкоджали здійсненню рятувальних заходів. За кілька хвилин, потопельник зник із поля зору наряду. На місце події прикордонники викликали рятувальників ДСНС та співробітників поліції. Проведені ними первинні пошукові заходи результатів не дали”, – розповіли у Західному регіональному управлінні Держприкордонслужби.

Правопорушника, який ховався у чагарях, затримали. Він розповів прикордонникам, що вони удвох мали намір перепливати Тису човном. Плавзасобом їх забезпечив невідомий чоловік, якого вони знайшли через знайомих. Сам затриманий із Закарпаття, а його супутник приїхав з Миколаївщини. Це все, що знав тячівець про чоловіка, який стрибнув у воду.

Із організатором незаконного перетину кордону затриманий спілкувався лише телефоном та виконував усі «інструкції», які йому надавалися. У день, коли вони мали перетнути кордон, їм наказали заховатися неподалік від кордону та чекати подальших вказівок. Після цього чоловік у масці приніс їм гумовий човен та повів до річки, далі рукою вказав напрямок руху та втік.

За такий «сервіс» затриманий мав заплатити 3,5 тисячі доларів. Оперативники загону з’ясовують коло усіх осіб, причетних до переправлення військовозобов’язаних чоловіків через кордон.

Пошукові заходи продовжать із залученням водолазів.

Від початку повномасштабного вторгнення росії це вже 14 випадок загибелі порушника кордону у водах Тиси. Ще троє чоловіків загинули на ділянці Мукачівського прикордонного загону в горах під час спроби незаконно потрапити у Румунію.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.