На Закарпатті виправдали трьох переправників ухилянтів, бо прокурор не надав доказів обвинувачення

Вони визнали свою вину, проте, суд вважає, що визнання вини не може бути єдиною доказовою базою і беззаперечним доказом. І водночас суд не може займатися витребовуванням чи збиранням доказів.

21.04.2023
На Закарпатті виправдали трьох переправників ухилянтів, бо прокурор не надав доказів обвинувачення
Фото: умовне

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 7 квітня.

За матеріалами справи, обвинувачені у змові зі спільниками сприяли в незаконному переправленні через державний кордон України кількох осіб.

У засіданні суду обвинувачені визнали вину і розкаялися. Один із них розповів, що давній знайомий попросив його допомогти виїхати за кордон трьом чоловікам призовного віку, а потім перестав писати. Восени 2022-го йому знову написали і 12 жовтня чоловік разом з товаришем поїхав до села Ділове, де підібрав трьох незнайомців. Пізніше пасажирів висадили біля стадіону, де вони мали через річку перейти в Румунію. Обвинувачений заявив, що грошей за таку “послугу” не отримував.

Інші двоє обвинувачених розповіли аналогічну історію про те, що 11 жовтня підвозили трьох незнайомців, які мали перейти кордон.

Попри наявність у реєстрі матеріалів досудового розслідування доказів вини обвинувачених, прокурор суду їх не надав. Крім того, він відмовився від виклику свідків для допиту у засіданні.

Тож суд Закарпатської області виправдав трьох місцевих жителів, звинувачених у незаконному переправленні чоловіків через державний кордон.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.