На Тернопільщині зросли штрафи за незаконну вирубку новорічних дерев

В області тривають посилені заходи щодо попередження порушень при заготівлі та реалізації новорічних ялинок.

07.12.2023
На Тернопільщині зросли штрафи за незаконну вирубку новорічних дерев

Про це повідомили у Природному заповіднику «Медобори».

З метою збереження хвойних насаджень природно-заповідного фонду від самовільних рубок у передсвятковий та передноворічний період у природному заповіднику “Медобори” створено рейдові бригади та розроблено графіки їх виїзду.

За незаконну рубку дерев хвойних порід у межах територій природно-заповідного фонду, розрахунки розміру завданої шкоди суттєво зросли.

«За незаконну порубку хвойного дерева до 10 см доведеться сплатити 8 621,46 грн. Крім того за самовільну рубку новорічного хвойного дерева: ялинки, сосни в природному заповіднику «Медобори» згідно ст. 246 ККУ передбачено кримінальну відповідальність», – розповіли у заповіднику.

За незаконну порубку дерев в межах населених пунктів передбачено адміністративну відповідальність та суми штрафів: на громадян до 510 грн, на посадових осіб до 850 грн.

Відповідно сума збитків, яку доведеться відшкодувати за кожне самовільно видалене хвойне насадження, в залежності від діаметру дерева у корі біля шийки кореня, буде наступною – в межах населених пунктів за дерево діаметром пня: до 6 см – 800 грн; від 6,1 – 10 см – 1152 грн; від 10,1 до 14 см – 1500 грн.

«Наголошуємо, що штрафи за незаконну рубку хвойних насаджень суттєво зросли. Відповідно до ст.65 КУпАП незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка тягнуть за собою накладення штрафу: на громадян від 510 до 1 020 грн; на посадових осіб від 2 550 до 5 100 грн, а в захисних лісових насадженнях згідно ст.65¹ КУпАП сума штрафу становить: на громадян від 510 до 765 грн; на посадових осіб від 1 020 до 1 530 грн», – зазначили у заповіднику.

Також, за самовільну порубку хвойних насаджень розраховується шкода заподіяна лісу, яка відповідно становить діаметром пня дерева: до 10 см – 758,76 грн; 10,1 – 18 см – 3432,48 грн.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.