На Тернопільщині віднайшли рослину, яку востаннє бачили 100 років тому

На околиці селища Мельниця-Подільська, на стрімкій Дністровській стінці, серед наскельно-степової рослинності рідкісного виду помітили рутвицю смердючу.

09.08.2023
На Тернопільщині віднайшли рослину, яку востаннє бачили 100 років тому

Про це повідомляє НПП “Дністровський каньйон”.

Рутвиця смердюча – реліктовий вид, занесений до Червоної книги України у статусі «зникаючий».

На пошуки цього виду спонукала праця Вацлава Гаєвського (1931 рік), де він вказує, що рутвицю знайшов у 1924 році видатний польський ботанік та організатор природозаповідної справи Владислав Шафер. Відтоді цей вид більше не фіксували. І ось майже через 100 років рутвицю вдалося віднайти.

Оскільки цей вид має статус «зникаючого», то місце його зростання потребує особливої охорони. Найбільшою загрозою для рутвиці, як і для інших наскельно-степових видів Дністровських стінок, є заростання деревно-чагарниковою рослинністю.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.