На Тернопільщині шахраї у соцмережах від чужого імені просять перерахувати гроші

Вони “зламують” сторінки користувачів і пишуть їхнім знайомим.

23.02.2023
На Тернопільщині шахраї у соцмережах від чужого імені просять перерахувати гроші
Фото: умовне

До співробітників Лановецького відділення поліції надійшло повідомлення від 20-річної жительки одного із сіл громади про те, що невідома особа шляхом обману виманила у неї 8 500 гривень, повідомляє пресслужба поліції Тернопільської області. 

Зі слів потерпілої, до неї в одній із соціальних мереж надійшло повідомлення від знайомого з проханням терміново позичити йому гроші. Кошти просив скинути на банківську картку, дані якої вказав.

“На запитання дівчини, що трапилося, відписав коротко: поясню пізніше. Заявниця трьома платежами поповнила вказаний зловмисником рахунок на загальну суму 8 500 гривень”, – вказують у поліції. 

Згодом потерпіла з’ясувала, що сторінку її знайомого, якому начебто була потрібна допомога, зламали невідомі та від його імені розіслали повідомлення з проханням позичити гроші.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 ККУ (шахрайство). Тривають заходи для розкриття злочину.

У кіберполіції наголошують: 

  • при отриманні схожих повідомлень не варто перераховувати гроші, не перевіривши інформацію. Потрібно особисто зв’язатися з людиною, яка написала, аби з’ясувати, що з нею трапилося;
  • не переходьте за підозрілими посиланнями. Навіть, якщо його надіслали знайомі. Краще зателефонувати до них та уточнити, що за посилання вам скинули;
  • створюйте складні паролі для реєстрації в соцмережах, не використовуйте один і той самий пароль всюди та час від часу змінюйте його.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.