«На прикладі Львівщини бачу, що тримати оборону й водночас розвиватися – можливо», – Олена Зеленська

Перша леді Олена Зеленська побувала у Львівській області з робочим візитом.

18.12.2023
«На прикладі Львівщини бачу, що тримати оборону й водночас розвиватися – можливо», – Олена Зеленська

Під її керівництвом відбулась робоча нарада, присвячена реалізації Стратегії реформи шкільного харчування й тиражуванню її успішних кейсів у громадах Львівщини, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Щоб побачити на власні очі, як упроваджують зміни в навчальних закладах, вона відвідала дві школи. В одній є опорна кухня, що готує одразу для кількох закладів, в іншій, навпаки, отримують готову гарячу їжу.

Станом на зараз 292 тисячі дітей навчаються в 1093 школах і садках Львівської області. У них активно запроваджується нове корисне меню, яке відповідає сучасним вимогам: містить свіжі фрукти й овочі, салати.

Однак не у всіх: лише 9 % харчоблоків оновили. А поки не всі мають змогу готувати на місцях, вихід знайшли в опорних кухнях, де в уже осучаснених харчоблоках їжу готують одразу для кількох найближчих закладів.

«Це дуже непросто – проводити модернізацію під час боротьби за виживання. Знаю це за багатьма проєктами, якими опікуюся. Але ми не маємо на зміни іншого часу. Ми живемо тут і зараз, а наші діти й поготів: це їхнє єдине й неповторне дитинство. Тому реформа шкільного харчування, мета якої – дати кожній дитині якісну, корисну та смачну їжу, а також прищепити здорові харчові звички на все життя, триває просто зараз. Під час оборони країни. Бо це теж оборона – наших наступних поколінь», – наголосила Перша леді.

Львівська ОВА у наступному році планує створити ще 7 опорних кухонь. Про це розповів очільник області Максим Козицький та директор департаменту освіти і науки Олег Паска.

«Львівщина працює далі. На її прикладі бачу, що тримати оборону й водночас розвиватися – можливо. Для мене ж головне – щоб реформа набирала обертів, щоб не було роздумів: «Чи на часі?» Бо це те саме, що спитати: «Чи на часі здоров’я моїх дітей?» Думаю, відповідь очевидна», – додала Олена Зеленська.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.