За посаду ректора змагатимуться чинний виконувач обов’язків ректора університету 49-річний Іван Парубчак та професор кафедри мікробіології та вірусології 46-річний Руслан Пеленьо, повідомляє Zaxid.net.
Іван Парубчак
«Старших треба поважати»
Іван Парубчак виконує обов’язки ректора ветеринарного університету з вересня 2023 року. Його призначив міністр освіти Оксен Лісовий. Тоді проти призначення Івана Парубчака виступив профком студентів університету, що вимагав провести відкриті вибори ректора. Виконувач обов’язків ректора зустрівся з представниками двох львівських медіа, щоб розповісти про законність свого призначення.
Тоді він сказав, що студенти мають навчатися, а не «перебивати професора»: «Я у переддень вступу на посаду пробував пояснити цим студентам усі правові нюанси цієї ситуації. Однак їх лідери вирішили замість толерантної розмови, яка має бути присутня у стінах академічної установи, перебити слова професора, доктора наук криком. Ну що ж, я розумію студентський драйв. Але їх основні зусилля мали б бути спрямовані на активне навчання».
У своїй виборчій програмі Іван Парубчак обіцяє гідні умови роботи та оплати праці для працівників університету, міжнародну співпрацю, підтримку інноваційних досліджень. Студентам же він обіцяє розвиток самоврядування, співпрацю з бізнесом і роботодавцями для здобуття практичних навичок. Також Іван Парубчак обіцяє покращити інфраструктуру університету.
Кар’єрні спроби
Іван Парубчак у 1999 році закінчив Львівську політехніку за спеціальністю «Хімічна технологія палива та вуглецевих матеріалів». Під час навчання був членом української республіканської партії «Собор» і очолював її молодіжну організацію у Львові. Також членом партії був його батько Орест Парубчак.
Разом з однопартійцями він був засновником ТОВ «Галатея», що займалося оптовою торгівлею, як свідчать дані сервісу YouControl. Вийшов з фірми у 2006 році. Певний час з 1995 року значився серед засновників фірми «Універсум», що шила взуття.
У 2002 році він отримав диплом Львівського національного університету імені Івана Франка за спеціальністю «Правознавство». Того ж року закінчив Львівський регіональний інститут державного управління Української академії державного управління при Президентові України і отримав диплом за спеціальністю «Державне управління».
Упродовж 2006-2007 років Іван Парубчак був помічником на громадських засадах народного депутата від партії «Батьківщина» Степана Курпіля.
Водночас до 2007 року він був радником першого заступника голови Львівської облради із соціально-гуманітарних питань. Потім сім років працював на кафедрі філософії та економіки Львівського медичного університету.
З 2015 року Іван Парубчак працює у Львівському ветеринарному університеті, був професором кафедри зовнішньоекономічної діяльності та завідувачем кафедри публічного управління та адміністрування. Має звання доктора наук з державного управління.
У 2019 році Іван Парубчак претендував на посаду керівника департаменту освіти Львівської обласної державної адміністрації, проте конкурс так і не довели до кінця.
Також Іван Парубчак є головним редактором журналів університету «Сільський господар» і «Науковий вісник». Автор та співавтор понад 120 наукових праць, колективних та одноосібних монографій і навчальних посібників, як ідеться в його біографії.
У 2021 році нагороджений грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом». У 2023 році отримав медаль «За сумлінну працю» профспілки Кабінету міністрів України.
290 пачок сигарет
У грудні 2016 року Галицький районний суд Львова виніс постанову у справі про адміністративні правопорушення, в якій до відповідальності притягалася людина на ім’я Іван Орестович Парубчак. Хоча в постанові йдеться про людину, яка тимчасово не працює, в документі фігурує такий же автомобіль, як вже був на той час у в. о. ректора ветеринарного університету – Ssang Yong Rexton.
Справа стосується спроби вивезти через українсько-польський кордон 290 пачок сигарет LD blue, заховані в запасному колесі. Це сталося у листопаді 2016 року. Суд призначив людині, яка притягалась до відповідальності, штраф у 4740 грн з конфіскацією сигарет і колеса.
Жодних заощаджень і мала зарплата
Іван Парубчак одружений, має трьох дітей. Діти Івана Парубчака Павло та Ольга живуть окремо і працюють на себе, Катерина – живе з батьками. У 2023 році Павло Парубчак заробив підприємництвом понад 750 тис. грн, даних за 2024 рік немає.
У декларації про доходи за 2024 рік Іван Парубчак вказав дві земельні ділянки загальною площею 2480 м2 – одну в Славській громаді, іншу – в селі Раковець біля Львова. Його дружині Галині Парубчак належить садовий будинок площею 149 м2 у Львові. Їздить кандидат у ректори на автомобілі Ssang Yong Rexton 2013 року випуску. У попередній його декларації значився також автомобіль ВАЗ, проте інформації про його продаж в документах немає.
У 2024 році Іван Парубчак заробив 437 тис. грн у ветеринарному університеті і 64 тис. грн – в університеті Франка. Галина Парубчак отримала 19 тис. грн зарплати від ФОП Мар’яни Сус. Раніше Галина Парубчак також працювала у ветеринарному університеті. Заощаджень, згідно з декларацією про доходи, подружжя Парубчаків не має.
Руслан Пеленьо
Все життя на одному місці
Руслан Пеленьо працює у Львівському ветеринарному університеті з 2001 року, відколи закінчив його за спеціальністю «Лікар ветеринарної медицини». У 2020 році отримав вчене звання професора. Двічі був деканом факультету громадського розвитку та здоров’я. У своїй біографії пише, що за цей час на факультеті з’явились нові освітні програми, а його база значно покращилась.
Доктор ветеринарних наук, автор понад 160 наукових та навчально-методичних робіт, автор навчальних посібників з грифом міністерства освіти.
Одружений, має двох дітей. Дружина Галина Пеленьо – директорка садочка в смт Новий Яричів Кам’янка-Бузького району. Саме з цього району походить Руслан Пеленьо. Син Андрій працює в Міжнародному центрі корекції постави «Академія Грація» фізичним терапевтом і масажистом, дочка Діана – ще вчиться.
Розвиток бренду
Руслан Пеленьо у своїй програмі обіцяє модернізувати систему управління університетом, оновити його бренд, передусім у соцмережах, затвердити новий статут і комунікаційну стратегію, актуалізувати освітні програми, покращити інфраструктуру університету, автоматизувати управлінські процеси. А ще – належне фінансове забезпечення, партнерство з бізнесом, громадою, міжнародними організаціями та іншими університетами. Також він обіцяє запобігати корупції в навчальному закладі.
Щодо обіцянок про оновлення бренду, то в 2021 році Руслан Пеленьо разом з проректором Ігорем Турком активно просував перейменування ветеринарного університету. Зокрема ішлося про те, щоб прибрати статус «ветеринарного». Проти цієї ідеї виступила низка викладачів та студентів. На їхню думку, це призвело б до знищення університету і ще однієї спроби його реорганізації.
Попередня спроба була у 2012-13 роках, коли «ветеринарку» хотіли приєднати до аграного університету в Дублянах. За словами колег Руслана Пеленя, він був одним з небагатьох, хто був не проти приєднання закладу.
Щодо статків Руслана Пеленя та його сім’ї, то в реєстрі НАЗК немає декларацій кандидата або його дружини.
Коментарі