На передову зі Львівщини відправили ще 432 безпілотники

22 січня зі Львівщини на передові позиції до наших військовослужбовців поїдуть ще 432 безпілотні літальні апарати. Ці дрони захисники отримають в межах ініціативи «Пташки Перемоги».

22.01.2024
На передову зі Львівщини відправили ще 432 безпілотники

Безпілотники отримають львівські 24-та бригада імені короля Данила та 80-та ОДШБр. А також 77 та 3 штормові бригади, 95-та ОДШБр, 10-та окрема гірсько-штурмова бригада «Едельвейс», окремі 67, 24 та 420 батальйони, бійці Іноземного легіону, спецпідрозділів ГУР, СБУ, ССО, Командування Сухопутних Військ, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

«Дякую Ігорю Дулину та Олександру Тіщенку за цю ініціативу. Дякую очільникам сільських, міських рад, головам громад, які організовують благодійні аукціони, взаємодіють з фондами, волонтерами, щоб зібрати на дрони більше. Дякую всім небайдужим людям, які роблять свій внесок, щоб українських «пташок» на фронті було повне небо. Окремо сьогодні дякую нашій небайдужій молоді! З такими людьми, як ви, у нашої держави попереду лише світле майбутнє. Всюди, де можна воювати технікою, треба воювати технікою. Аби берегти найдорожчі життя наших людей і утилізовувати той непотріб, який прийшов на нашу землю вбивати. Продовжуймо!», – закликав начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Таку кількість безпілотників вдалось придбати завдяки коштам, які зібрали під час благодійного аукціону «Мільйон на дрони», що відбувся у Львові наприкінці грудня. Тоді ж учасники аукціону зробили внесків на 7 мільйонів гривень. Ця сума стала рекордною для організаторів проєкту.

До збору долучилась також студентська молодь з різних вищих навчальних закладів області. Завдяки своїм виступам 16 учасників різдвяного вертепу зібрали 105 тисяч гривень. Ці кошти перетворилися на 6 FPV-дронів для 24 ОМБр імені короля Данила.

«Кожна жінка чи чоловік, які зараз живуть в Україні і не є у лавах ЗСУ, мають розуміти, що збори та донати на підтримку наших оборонів, – це має бути їхня звичайна рутина. Кожен ранок маємо прокидатися з думкою про те, що наш обовʼязок – підтримати захисників та захисниць. За кожен метр нашої землі, яку вони виборюють. За їхню мужність», – ділиться студент УКУ Данило Заверуха.

Друзі, з якими Данилові вдалося втілити задум: Гануся та Люба Петришин, Софія Нояровська, Мелася та Міля Куценки, Максим, Лук’ян та Єва Касіянчуки, Маруся Заверуха, Устим Катрушенко, Соломія Кірик, Михайло Матвійків, Артем Жураєв, Світлана Смілка та Данило Давимука.

До слова, нещодавно Благодійний фонд Козицького передав військовослужбовцям 67 ОмБр ДУК чергові дрони. А у листопаді 2023 року у межах проєкту «Вій» фонд відправив Силам оборони України ще 309 FPV-дронів.

Нагадаємо, що проєкт «Пташки Перемоги» започаткували у березні 2023 року. За цей час вдалось зібрати кошти та передати фронт 3174 дронів, в тому числі сьогоднішню партію.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.