На місці кінотеатру «Дзвін» у Львові буде музей новітніх героїв

15 листопада на засідання виконавчого комітету прийняли рішення про розбір завалів нещодавно згорілого кінотеатру та підготовку цієї території для майбутнього музейного комплексу.

15.11.2024
На місці кінотеатру «Дзвін» у Львові буде музей новітніх героїв

Як повідомляє пресслужба Львівської міськради, рішенням виконавчого комітету Галицькій районній адміністрації дозволили провести невідкладні протиаварійні роботи з ліквідації наслідків пожежі кінотеатру «Дзвін» на вул. Шептицьких, 45, яка трапилась у вересні цього року. Опісля цих робіт місто працюватиме над концепцією нового музею.

Як зазначив Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова, територія колишнього кінотеатру кілька років тому була передбачена для створення Музею Гідності. Довший час тривали суди щодо цієї будівлі.

В управлінні культури Львова наголошують, що поки триває війна, про будівництво музею мова не йде. Наразі триває напрацювання концепції та бачення майбутнього музейного комплексу. Передбачається, що там точно має бути простір для експозицій та виставок; лекторії та конференцзали для освітніх заходів, зустрічей ветеранів та їх родин, заходів національно-патріотичного виховання; кінозал; фондосховище; укриття – конференцзал (приміщення подвійного призначення) та відкритий оглядовий майданчик з подієвим простором (експлуатована покрівля).

Простір довкола музею також робитимуть функціональним, адже планують проводити інтерактивні виставки та різноманітні зустрічі. На території буде зона для відпочинку, територія для дитячого дозвілля та зелені насадження.

«Питання майбутнього музею будемо розглядати також на комісії меморіалізації. Всі ідеї будемо обговорювати з максимально широким колом людей і лише після цього буде презентовано концепцію нового музею», – наголосив Євген Бойко, керуючий справами виконавчого комітету Львівської міської ради.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.