На Львівщині виготовляють інноваційні пов’язки для лікування ран та опіків

Гідрогелеві лікувальні пов’язки втамовують біль, а також слугують як антибактеріальний, протизапальний і кровоспинний засіб.

12.03.2024
На Львівщині виготовляють інноваційні пов’язки для лікування ран та опіків

Інноваційність полягає у тому, що пов’язки самостійно розкладаються після використання та виготовлені з природних матеріалів, а це дозволяє уникнути будь-яких подразнень на тілі людини. Технологію виробництва розробили науковці Львівської політехніки. Її уже запатентували, повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

“Від початку повномасштабної війни вони разом зі студентами виготовили та передали у прифронтові лікарні й медичні частини понад 230 тисяч таких пов’язок. Виготовляти їх доводилося у різних аудиторіях, бракувало матеріалів, місця та обладнання, що сповільнювало процес. Водночас із передової надходило дуже багато схвальних відгуків про ці засоби“, – зазначив очільник ЛОВА.

Торік Львівська ОВА в межах Програми інноваційного та науково-технічного розвитку виділила з обласного бюджету 700 тисяч гривень. За ці кошти придбали нове обладнання.

“Сьогодні відкрили лабораторію, яка буде спеціалізуватися на виробництві пов’язок та випробуванні інших нових медичних технологій. Окрема вдячність Rotary International та благодійникам, які допомогли з облаштуванням цієї лабораторії і сировиною”, – наголосив Козицький.

Також він додав, що найближчим часом розповість про початок великого виробництва.

“Наразі ж пов’язки не продаються, але військові частини можуть стати в чергу, щоб отримати їх, якщо звернуться в Інститут хімії та хімічних технологій Львівської політехніки. Ми маємо потужний потенціал для того, аби створювати дуже багато крутих речей в Україні. Принагідно ще раз закликаю: купуйте українське, вірте в себе, вірте у те, що ви робите, і в перемогу нашої держави!” – підсумував очільник області.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.