На Львівщині зростає захворюваність на COVID-19

Впродовж останніх десяти днів на Львівщині збільшується кількість хворих на ковід, які потрапляють на стаціонарне лікування.

21.12.2023
На Львівщині зростає захворюваність на COVID-19

Станом на 20 грудня у Львівській обласній інфекційній лікарні перебуває 17 хворих, які мають різні прояви коронавірусної хвороби. Як розповів LVIV.MEDIA керівник лікарні Сергій Федоренко, у пацієнтів діагностують ускладнення у вигляді пневмонії та плевропневмонії (пневмонія, яка супроводжується запаленням плеври — ред). Вік пацієнтів – від 30 до 63 років.

“Більшість з тих хворих є не вакцинованими, або отримали лише одну дозу щеплення. І інший фактор, що хворі були вдома впродовж семи-десяти днів і не зважаючи на високу гарячку, загальну інтоксикацію, катаральні явища не звертались ані до сімейного лікаря чи інших лікарів, а займались самолікуванням”, — розповів Федоренко.

За словами завідувачки пульмонологічного відділення Центру легеневого здоров’я Надії Рудницької, перебіг коронавірусної хвороби цьогоріч загалом є легким. Тяжчий перебіг загрожує людям поважного віку, а також тим, хто має супутні захворювання.

“Перебіг захворювання зараз є легшим, але люди, які мають важку супутню патологію: серцево-судинну, цукровий діабет, ревматологічні захворювання, захворювання нирок, онкологію, хворі, що отримують імуносупресивну терапію, гематологічні захворювання — перебувають у групі ризику і ковід в них перебігає важче. Також в групі ризику люди після 65 років”, — каже Рудницька і наголошує, що єдиним методом профілактики надалі залишається вакцинація: “Дія вакцин, які були зроблені раніше, закінчилася, і потрібно робити ревакцинацію”.

Пульмонологиня зазначає, що зараз захворювання на COVID-19 починається з підвищення температури, закладеності носа, болі в горлі при ковтанні. Раніше спостерігалась втрата нюху, зараз такі випадки рідкість. І радить у випадку підозри обов’язкового зробити тест. Але додає, що вірус мутує, тому про абсолютну правдивість результатів не можна говорити. Якщо ж уже виявили недугу, то найперше, що мав би отримати хворий, — противірусні препарати.

“А у нас здебільшого самолікування починається з антибіотиків. Втрачається час і люди в тяжкому стані потрапляють в стаціонар. Коли не лікуватися противірусними препаратами, вірус циркулює в організмі і вражає судини, які є по всьому організмі. Що він уразить чи це буде підшлункова залоза і розвинеться цукровий діабет, чи це буде серце з розвитком серцево-судинних захворювань, в тому числі інфаркту, чи це буде порушення мозкового кровообігу, невідомо. У кожної людини вірус б’є по найбільш незахищеному місці”, — наголошує лікарка.

Згідно з моніторингом Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб в області за минулий тиждень захворюваність на ковід зросла на 15%, і, як прогнозують медики, вона зростатиме і надалі.

“Враховуючи, що зараз період різдвяно-новорічних свят, люди частіше ходитимуть в гості, і ризики інфікування є вищими. Отож варто пам’ятати, що епідсезон триває, COVID-19 існує, прохання при появі симптомів зважати, що це може бути ковід, не займатися самолікуванням, щоб уникнути неприємних наслідків”, — резюмує Надія Рудницька.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.