На Львівщині зростає промислове виробництво овочів

Основну частину овочів вирощують у господарствах населення, які займають 96% площ і забезпечують відповідні обсяги виробництва.

03.01.2025
На Львівщині зростає промислове виробництво овочів

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, частка промислового виробництва овочів становить лише 4%, вирощуванням яких займається понад 80 сільськогосподарських підприємств. У 2024 році сільськогосподарські підприємства Львівської області залучили 2,15 тис. га під овочеві культури, що на 7,5% більше, ніж торік.

Найбільший попит серед овочевих культур має капуста, якої у поточному році зібрали 4,6 тис. тонн, що становить близько 14% від всього валового збору овочів у сільськогосподарських підприємствах.

«Частка промислового виробництва в області поки що залишається невеликою, проте ми спостерігаємо поступове розширення площ, особливо під культури так званого «борщового набору». Крім традиційних овочевих культур в області аграрії вирощують нішові культури, зокрема, батат, спаржу, кавуни, дині та інші. Вирощування таких культур, які не потребують великих площ можуть забезпечити значні доходи з одиниці земельної площі. Сьогодні нішеві культури – це своєрідна подушка безпеки, яка гарантує аграріям додаткове джерело прибутку», – зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.

Також у ЛОВА додали, що у загальній структурі посівних площ сільськогосподарських підприємств капуста займає 12,5%. На другому місці — морква (9,7%), на третьому — столовий буряк (7,7%). Цибуля займає близько 5,2% усіх овочевих площ.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.