На Львівщині зросла кількість підлітків, які потрапляють у ДТП на скутерах та мотоциклах

За підсумками першого півріччя 2025 року на території Львівської області майже вдвічі зросла кількість підлітків, які отримують травми, потрапляючи в аварії на двоколісних.

11.07.2025
На Львівщині зросла кількість підлітків, які потрапляють у ДТП на скутерах та мотоциклах

Про це повідомили у Дитячій Лікарні Святого Миколая.

Наразі в ортопедично-травматичному відділенні медзакладу одночасно перебувають восьмеро таких пацієнтів.

“Травми від керування мотоциклом зустрічаються кожного року. Але цього — ми бачимо значний стрибок у їхній кількості. Щороку таких дітей загалом поступає біля 80-100. З них 40-50 потребують оперативного втручання. Але цьогоріч ми лише за пів року роботи бачимо приблизно ті самі цифри, які раніше фіксували за весь рік. Тобто можна говорити про збільшення травмування майже у 2 рази”, — зазначила завідувачка ортопедо-травматологічного відділення лікарні святого Миколая Галина Гачкевич.

Із початку 2025 року ортопеди-травматологи надали допомогу близько 70 підліткам, які потрапили в ДТП на скутері чи мотоциклі. Одним із них є 15-річний Олег, який проживає у селі біля Рави-Руської. Хлопець без дозволу батьків взяв мотоцикл і потрапив у ДТП.

Хлопця прооперували. У лікарні він пробув два тижні, наразі пересувається на милицях.

“Ми маємо справу з важкими політравмами, що одночасно уражають декілька органів. Ми стикаємось зі складними переломами нижніх кінцівок, серйозними ушкодженнями судин і нервів, повним руйнуванням колінних суглобів, а іноді – із загрозою ампутації. Деяким пацієнтам доводиться проходити не одну, а кілька операцій для відновлення пошкоджених кісток”, — зазначає Галина Гачкевич.

Медики закликають батьків провести з дітьми профілактичні бесіди та посилити контроль, адже керування мотоциклами у підлітковому віці без належної підготовки може спричинити травми або ж загибель дитини.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.