На Львівщині знесли радянський пам’ятник, демонтаж ще одного перенесли через гніздо лелек

У Шегинівській громаді залишилось демонтувати лише один радянський пам’ятник.

17.05.2023
На Львівщині знесли радянський пам’ятник, демонтаж ще одного перенесли через гніздо лелек

Про це повідомив депутат Львівської облради Захар Миляник.

Депутат розповів, що у Шегинівській громаді 17 травня мали демонтувати два останні радянські пам’ятники, проте вдалося знести лише один.

За його словами, у селі Золотковичі громада позбулася пʼятого радянського монумента за два дні. 

“І це вже 35-й окупантський обʼєкт, демонтований від початку року”, – підкреслив Миляник. 

У селі Мишлятичі демонтаж перенесли, оскільки на пам’ятнику було гніздо лелек. 

“Птахи цьогоріч уже, на щастя, тут не гніздяться, але в гості навідуються. Наразі місцеві кілька тижнів будуть спостерігати, а якщо бузьки таки тут живуть, – будемо радитися з орнітологами, як переселити їх деінде”, – зазначив Миляник.

Він подякував громаді за свідому позицію і додав, що робоча група при Львівській ОВА, з громадами та всіма небайдужими планує до кінця року “зачистити всі чужі маркери в області”. Це відбувається відповідно до рішення Львівської обласної ради та розпорядження начальника Львівської ОВА Максима Козицького.

“Наразі в області залишається ще щонайменше 200 памʼятників. Роботи ще вистачить всім. Але Львівщина має бути першою в цьому процесі”, – підсумував він.

Нагадаємо, 16 травня у Шегинівській громаді на Львівщині знесли три пам’ятники радянським солдатам.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.