На Львівщині збільшився урожай ранніх сільськогосподарських культур

На Львівщині завершили збирати врожай ранніх зернових, зернобобових та олійних культур.

04.09.2023
На Львівщині збільшився урожай ранніх сільськогосподарських культур

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Із зібраної площі 284,4 тис. га загальний обсяг намолоту зерна вищезазначених культур у господарствах усіх категорій становить понад 1,3 млн. тонн в бункерній вазі. Це на 1% більше до показника минулого року. Частка зернових і зернобобових культур складає 85% обсягу зібраного врожаю.

«Попри не завжди сприятливі погодні умови та обмежений фінансовий ресурс нашим аграріям вдалось досягти хороших результатів завдяки застосуванню сучасних технологій та відданості своїй справі», – зазначила Тетяна Гетьман, директорка департаменту АПР.

За оперативною інформацією департаменту із загального обсягу виробництва зерна ранніх культур по господарствах усіх категорій, валовий збір зернових та зернобобових культур становить 1129,7 тис. тонн у бункерній вазі, з якого 84% (848,7 тис. тонн) припадає на зерно пшениці. Зібрані площі ранніх зернових та зернобобових культур склали 228 тис га, на 5,5 тис. га менше минулого року. Середня бункерна врожайність становить 49,5 ц/га, більша на 1,4 % (+0,7 ц/га) до минулого року.

З групи ранніх олійних культур зерна ріпаку (озимого і ярого) зібрали на 6% більше в порівнянні з минулим роком. Валовий обсяг врожаю ріпаку становить 186,6 тис. тонн (+9,9 тис. тонн), якого зібрано з площі 56,4 тис. га (+9,6 тис. га до 2022 року). Середня врожайність складає 33 ц/га, нижча на 4,7 ц/га ніж торік.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.