На Львівщині затримали групу чоловіків, які незаконно рубали дуби в лісах

На Львівщині ДБР затримало керівника лісництва, який продавав цінну деревину під виглядом дров, а 9 членів злочинної організації, які незаконно рубали дуби в іншому лісництві області, постануть перед судом.

31.03.2023
На Львівщині затримали групу чоловіків, які незаконно рубали дуби в лісах

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили, що завершили досудове розслідування щодо 9 членів злочинної групи, які наприкінці минулого року незаконно зрубали дуби у Соснівському лісництві, що на Львівщині на майже 4 млн грн.

Обвинувальний акт направили до суду.

Як встановило слідство, організувати незаконні рубки лісничому запропонував його знайомий – колишній член громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Він познайомив лісничого з підприємцем, який займався закупівлею і перепродажем деревини. До злочинної групи також були залучені п’ять працівників лісництва та водій.

Щоб замаскувати свою незаконну діяльність фігуранти проводили порубки на місцях офіційних лісосік та у важко доступних місцях.

Незаконно зрубану деревину вони продавали за готівку, а отримані кошти ділити між усіма учасниками групи. Загалом на території Соснівського лісництва впродовж листопада-грудня 2022 року було незаконно зрубано понад 200 дубів. Завдані збитки склали майже 4 млн грн.

Членів злочинної групи обвинувачують у незаконній порубці та збуті дерев, що спричинило тяжкі наслідки, вчинених організованою групою(ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 246 КК України).

Крім того, працівники лісового господарства обвинувачуються ще й у перевищенні службових повноважень (ч. 3 ст. 365 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Для відшкодування завданих збитків накладено арешт на майно обвинувачених вартістю 5,6 млн грн: будинок, квартиру, 4 автомобілі та 3 земельні ділянки.

Також під час отримання хабаря затримали керівника Яворівського лісництва у Львівській області.

Посадовець налагодив схему продажу цінної лісопродукції та дров без відповідних документів. Вартісні породи сосни та дуба продавалися «на папері» під виглядом звичайних дров, які коштують у кілька разів дешевше. При цьому різницю у ціні посадовець привласнював.

Лише за тиждень він встиг тричі продати деревину за такою схемою місцевому підприємцю, привласнивши понад 60 тисяч гривень. Посадовець і далі продовжував би розкрадати майно підприємства, якби його не затримали під час отримання чергової частини оплати у сумі 20 тисяч гривень за продаж 15 кубометрів деревини.

Керівнику Яворівського лісництва повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди з використанням службового становища (ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років з конфіскацією майна.

ДБР провело обшуки за місцем роботи та в помешканні фігуранта, де вилучені документи, що підтверджують протиправну діяльність.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.