На Львівщині залишилося ще 3 релігійних громади, які підпорядковуються московському патріархату

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну і станом на 4 листопада 2024 року у Львівській області шляхом внесення відповідних змін до статуту змінили свою підлеглість з Української Православної Церкви, що в єдності з Московським Патріархатом, на Православну Церкву України 26 релігійних громад.

05.11.2024
На Львівщині залишилося ще 3 релігійних громади, які підпорядковуються московському патріархату
Фото умовне

Про це повідомляє Релігійно-інформаційна служба України.

Зокрема, 4 листопада розпорядженням начальника Львівської обласної військової адміністрації було затверджені зміни до статуту релігійної організації «Релігійна громада Української Православної Церкви в селі Віднів Нестеровського району Львівської області» і вона стала громадою ПЦУ.

Тим же розпорядженням начальника ОВА були зняті з реєстрації громади, які припинили свою діяльність за власною настановою.

1. Релігійна організація «Релігійна громада Української Православної Церкви Воскресіння Христового у м. Стрию Львівської області.

2. Релігійна організація «Релігійна громада Української Православної Церкви в селі Старява Мостиського району Львівської області».

3. Релігійна організація «Релігійна громада Української Православної Церкви святих мучеників Кіпріана і Іустини у с. Присліп Турківського району Львівської області».

4. Релігійна організація «Релігійна громада Української Православної Церкви с. Явора Турківського району.

Таким чином, станом на 4 листопада на Львівщині ще зареєстровано 3 релігійні громади УПЦ (МП), а саме:

1. Релігійна громада УПЦ парафії Святої Трійці у м. Львів (вул. Антоновича);

2. Релігійна громада УПЦ Покрови Пресвятої Богородиці у м. Радехові Львівської області (вул. Миру, 30, Радехівська ТГ, Шептицький район);

3. Релігійна громада УПЦ Святителя Миколая Чудотворця у м. Соснівці Львівської області (вул. Грушевського, 16/28, Шептицька ТГ, Шептицький район).

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.