На Львівщині за добу медики зафіксували рекордну кількість випадків інсульту

В області зростає кількість випадків інсульту.

16.11.2023
На Львівщині за добу медики зафіксували рекордну кількість випадків інсульту

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, про це розповіли у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

У липні в області зафіксували 682 виклики на інсульт, в серпні – 748, у вересні – 751, у жовтні – 804 випадки. А у вівторок, 14 листопада, упродовж доби діагностували одразу 49 випадків – це, кажуть у службі, рекорд.

«Практично кожну зміну ми виїжджаємо до пацієнтів, в яких за симптомами є ознаки мозкового інсульту. Якщо колись вважалося, що це виключно старші люди та пацієнти з багатьма супутніми захворюваннями, то така картина не відповідає теперішньому часу. Інсульти значно «помолодшали». Впливає ситуація в країні, стан ментального здоров’я громадян», – зазначила лікарка з медицини невідкладних станів підстанції №3 Львова Зоряна Опалинська.

Інсульт – гостре порушення мозкового кровообігу, що спричиняє відмирання мозкової тканини. Його ще називають судинною катастрофою.

Медичні працівники для визначення ознак інсульту використовують акронім МОЗОК, де:

М – МОВЛЕННЯ людини порушується, стає нерозбірливим

О – ОБЛИЧЧЯ асиметричне, людина не може усміхнутися

З – ЗАПАМОРОЧЕННЯ, що виникає раптово

О – ОЧІ, різко погіршується зір

К – КІНЦІВКИ не відчуваються, німіють, людина не може підняти руки чи ногу або одна рука, чи нога занадто слабка і не ворушиться.

Медики пояснюють, що попередити інсульт можна простим дієвими способами. Це контроль тиску, контроль цукру – якщо є діабет, контроль холестерину, систематичне відвідування сімейного лікаря, активний спосіб життя, відмова від куріння.

«Кожна людина має знати, як розпізнати інсульт. Вважаю, це має бути не тільки обов’язком медиків, а й обов’язком кожного середньостатистичного громадянина. Щоб вчасно зреагувати, спрацювати, не втратити це терапевтичне вікно – тоді велика ймовірність уникнути всього того, що так бояться від інсульту: тривалих паралічів й інвалідності», – пояснила лікарка.

Медики радять тим хто опинився поруч з людиною, симптоми в якої вказують на ознаки мозкового інсульту, своєю поведінкою не посилювати стрес, а спокійно допомагати та телефонувати на 103.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.