На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб

В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я

20.02.2024
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб

Всього на обліку перебуває 79 695 хворих на рак, з них за 2023 рік первинних пацієнтів – 7975. В більшості випадків хворобу вдалось діагностувати на ранніх стадіях.

Проте, незважаючи на те, що досягнуто значних успіхів у лікуванні раку, це захворювання продовжує залишатися глобальною проблемою охорони здоров’я, тому вкрай важливо регулярно обстежуватись. Певні види раку є більш поширеними, а деякі мають загальний вищий рівень смертності в усьому світі. Серед чоловіків до трійки найпоширеніших онкологічних захворювань належать рак легень, простати та колоректальний рак, а серед жінок – рак грудної залози, легень та колоректальний рак. Зростання пов’язане з поганим харчуванням, курінням, недостатньою обізнаністю населення та недбалим ставленням до вчасного скринінгу.

«Сучасні методи діагностики дають більше шансів хворому та дозволяють розпочати лікування рано і ефективно. Адже вчасна діагностика раку — це, мабуть, найважливіше, що ми можемо зробити, аби збільшити кількість людей, які побороли онкологію. Більшість видів цього захворювання не мають чітких ознак і певних характерних проявів. Можна з упевненістю сказати, що сьогодні лікарі мають більше діагностичних інструментів, ніж будь-коли раніше, однак на пізніх стадіях рак набагато важче лікувати і його симптоми легко залишаються непоміченими», – повідомила Наталія Літвінська, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА.

Нагадаємо, що за 2023 рік фахівці діагностували І-ІІ стадії хвороби у 3679 мешканців області, ІІІ стадію – у 1401 людини, IV стадію – у 1530 осіб, стадію «in situ» – у 155 випадках.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.