На Львівщині з’явились перші в Україні курси для дорослих у закладах профтехосвіти

Усі охочі можуть пройти безкоштовне короткотермінове навчання з подальшим стажуванням.

25.05.2023
На Львівщині з’явились перші в Україні курси для дорослих у закладах профтехосвіти
Фото: Львівська ОВА

Навчання організували за підтримки міжнародних партнерів. Реєстрація на курси триває до 31 травня. Про це під час брифінгу в Офіційному медіацентрі при Львівській ОВА розповіла Наталія Рибак, заступниця директора навчально-методичного центру професійної (професійно-технічної) освіти у Львівській області.

«Професійна освіта Львівщини активно долучилася до відновлення економіки шляхом навчання дорослих з подальшим працевлаштуванням на підприємствах області. В нашому регіоні опинилась велика кількість внутрішньо переміщених осіб, які втратили місця роботи і яким треба було дати новий шанс», – зазначила Наталія Рибак.

Львівщина перша в Україні запровадила короткотермінові курси для дорослих. Зокрема, 2022 року в Кодексі законів про працю було впроваджене поняття часткових кваліфікацій, що дозволило організовувати таке навчання.

На цьому шляху Львівщину підтримав Європейський Союз, Програма розвитку ООН та інші благодійні фонди, які здійснюють психологічну і фінансову підтримку внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій населення, допомагають їм перенавчатися. Така співпраця продовжується.

Зараз стартував новий набір для проходження безкоштовного навчання на короткострокових курсах та подальшого стажування за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Німеччини через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Навчання відбуватиметься за такими професіями:

  • швачка;
  • кухар-сушист;
  • електрогазозварник;
  • токар;
  • столяр.⠀

Учасників, які до 31 травня 2023 року пройшли реєстрацію, запросять на вебінар з основ працевлаштування та співбесіду для подальшої участі у навчанні та стажуванні. Докладну інформацію можна знайти за покликанням.

«У межах цієї програми також є можливість навчати наших захисників і захисниць, які отримали поранення під час війни та які потребують підтримки і перепідготовки», – додали в ОВА.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.