На Львівщині вшанують пам’ять Любомира Гузара

Цьогоріч минає 90-та річниця від дня народження Блаженнішого Любомира – одного із творців відродженої УГКЦ.

09.08.2023
На Львівщині вшанують пам’ять Любомира Гузара

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, губернатор області Максим Козицький підписав Розпорядження, відповідно до якого на Львівщині проведуть низку заходів задля вшанування світлої пам’яті патріарха УГКЦ Любомира Гузара, зокрема:

  • встановлять меморіальну таблицю на фасаді будівлі, в якій народився патріарх;
  • організують всеукраїнський тематичний онлайн-лекторій про його діяльність у державно-церковних відносинах, громадську діяльність, внесок у духовне відродження українського народу;
  • організують тематичні екскурсії в Архикатедральному соборі Св. Юра для дітей з Донеччини – учасників літніх таборів відпочинку на Львівщині;
  • підготують до друку збірку публіцистичних праць, листів, цитат патріарха Любомира Гузара та презентуватимуть її;
  • проведуть виставку дитячих малюнків «Мир означає любити одне одного»;
    проведуть Урочисту академію у Львові з нагоди 90-річчя від дня народження патріарха Любомира Гузара.

«Увесь свій життєвий шлях Блаженніший Любомир присвятив служінню людям. Дитинство у важкі передвоєнні роки, еміграція та повернення додому лише за пів століття закарбували у ньому розуміння того, що від кожного з нас залежить майбутнє нашої країни. Патріарх Любомир був високоосвіченою людиною – він спілкувався українською, англійською, німецькою, італійською та польською, написав 6 книг та був нагороджений чотирма державними вищими нагородами. Значну увагу приділяв українській освіті, неодноразово наголошував на важливості її вдосконалення та виховання в молоді людських чеснот. Маємо гідно вшанувати його пам’ять. Пам’ять про таких людей – також наша сила», – зазначив Максим Козицький.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.